Bár januárt írunk, a síszezon közepén a hóhiány sok helyen gondot okoz.
Nemcsak a hazai sípályák, hanem az osztrák pályák is szenvednek a friss hó hiányától. A Síelők.hu adatai szerint több alacsonyan fekvő ausztriai síterepen már egy, néhol két hete nem hullott hó. Friss hó az Alpok magasabb régióiban: A magasabban fekvő síterepeken azonban jobb a helyzet.
Néhány helyen az elmúlt napokban már hullott némi friss hó, és a következő napokban további hóesésre lehet számítani. Az Időkép előrejelzése szerint ma és holnap végre jelentős friss hó hullhat az Alpokban: a pályákon 20-30 centiméter friss hó is eshet, míg a magasabb csúcshegyeken akár fél méter hó is összegyülhet szerdáig.
Kapcsolódó cikk

Ennyit a februári jó időjárásról: Visszatért a tél, havazik Magyarországon
Csodálatos felvételek érkeztek!
Hó az olasz és szlovén hegyekben is. Nemcsak az osztrák, hanem az olasz és szlovén síterepeken is jelentős mennyiségű friss hó várható. A magasabb régiókban az Alpokhoz hasonlóan akár 50 centiméter hó is hullhat, ami jelentős javulást hozhat a síelési feltételekben. Helyzet a hazai sípályákon. A magyar síelőknek jelenleg Eplény és Mátraszentistván nyújtanak lehetőséget a síelésre és snowboardozásra.
Ugyanakkor az enyhe időjárás miatt Visegrád pályái átmenetileg zárva tartanak. A hazai pályák működtetői folyamatosan figyelik az időjárási körülményeket, hogy amint lehetőség nyílik rá, ismét megnyithassák a pályákat a sísport szerelmesei előtt. Kilátások a következő napokra: A közelgő hóesés reményt adhat a síszezon felfrissítésére, különösen az Alpok magasabb régióiban. A magyar síelők számára pedig fontos, hogy figyelemmel kísérjék a hazai és külföldi pályák hóviszonyait, és időben foglaljanak helyet a kedvenc síterepeiken – írja az időkép.
Kapcsolódó cikk

Az időjárás pszichológiája – Mennyire hat az érzelmekre az idő?
Az időjárás mindennapjaink része, amely nemcsak öltözködésünkre és napi terveinkre, hanem érzelmeinkre is jelentős hatást gyakorol.