Honnan lehet beszerezni a dokumentumot?
A Cégtaláló szolgáltatásán keresztül egyszerűen és kényelmesen beszerezhető a közhiteles cégkivonat az Igazságügyi Minisztérium Céginformációs és az Elektronikus Cégeljárásban Közreműködő Szolgálat adatbázisából. A megrendelt dokumentum postán (elsőbbségi küldeményként) vagy futárral jut el a megrendelőkhöz.
Mikor van szükség közhiteles cégkivonatra az üzleti életben?
Cégkivonatra az üzleti élet során sok esetben szükség van. Például a banki ügyintézések alkalmával, .bankszámlanyitáskor vagy hitelfelvételkor, illetve a pályázati anyagok benyújtása során.
Emellett természetesen számos egyéb hivatali ügyintézés alkalmával szükség lehet erre a hivatalos dokumentumra. Mindemellett természetesen a cégkivonaton szereplő adatok az üzleti döntések meghozatalakor is hasznosak lehetnek. Hiszen azonnal kiderül minden negatív esemény az adott céggel kapcsolatban, még a szerződések megkötése előtt.
A hagyományos, papíralapú, közhiteles formája a cégkivonatnak
A közhiteles cégkivonat hitelességi szintje a legmagasabb, szóval mindenhol elfogadják, minden ügyintézés során megfelel. Ez a dokumentum lényegében a hagyományos, papíralapú, közhiteles formája a cégkivonatnak. Hatályos, hiteles és napi frissítésű céges adatokat tartalmaz. Továbbá szerepel rajta az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium Céginformációs Szolgálatának pecsétje.
Érdemes minden esetben megkérdezni a befogadó intézményt a cégkivonat megrendelése előtt, hogy milyen változatra van szükségük. Sok esetben elfogadják az e-hiteles cégkivonatot is, és ebben az esetben teljesen felesleges közhiteles változatot igényelni.
Pontosan milyen adatokat tartalmaz a közhiteles cégkivonat?
Ez a dokumentum minden olyan információt tartalmaz, amely aktuálisan szerepel a cégbíróság által vezetett cégjegyzékben. Cégformától függő és attól független adatokat egyaránt magában foglal a dokumentum. A közhiteles cégkivonaton szerepel többek között a cégjegyzékszám, a cégnév, a székhely, a telephely, a fióktelep, a főtevékenység, a jegyzett tőke, az adószám, a státusz, a bejegyzés dátuma, a cégforma, a rövidített cégnév (bejegyzés dátumával), valamint a létesítő okirat kelte módosításainak dátumai.
Továbbá szerepel rajta a jegyzett tőke megoszlása (pénz és nem pénzbeli), a képviselet módja, a képviseletre jogosul(tak) adatai, a könyvvizsgáló(k) adatai, a cég statisztikai számjele, a cég pénzforgalmi jelzőszáma és a tag(ok) adatai. Szóval a cégkivonaton minden olyan információ szerepel, amire szükség lehet az üzleti ügyintézések során. Azonban ez a dokumentum a cégre vonatkozó törölt adatokat nem tartalmazza.
Ha tehát szeretne biztosra menni, nézzen utána az adott cégnek a lehető legalaposabban a Cégtaláló segítségével!