Első alkalommal díjazta kiemelkedően tehetséges hallgatóit a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME): a Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíjra hetven hallgató pályázott, közülük tizenhatan nyerték el a félévre szóló, havi 150 ezer forintos támogatást.

A győztes hallgatóknak lehetőségük lesz külföldi és belföldi kiállításokon is képviselni az egyetemet

A MOME szerdai közleménye szerint a győztes hallgatóknak a támogatáson felül lehetőségük lesz külföldi és belföldi kiállításokon, szakmai rendezvényeken az adott szak nagyköveteként az egyetemet képviselni.

A Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíj nyertesei kétkörös kiválasztást követően intézetenként egy ötfős zsűri előtt mutatták be pályamunkáikat. Az értékelési szempontok között szerepelt, hogy a pályázó projektje eredeti és újszerű legyen, megjelenjen benne a társadalmi érzékenység, a koncepció aktualitása. A zsűri a döntésnél figyelembe vette, hogy szinkronba került-e egymással a feladatállítás és a létrejött produkció, értékelte a vizuális megjelenítést és azt, hogy a projekt mennyiben alkalmazta a kortárs technológiákat a koncepció közvetítésében.

Mind a négy döntőbizottságot támogatta sokéves szakmai tapasztalatával Stefan Lengyel professzor, a program névadója, valamint tiszteletbeli zsűritagként Böszörményi-Nagy Gergely, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke is.

A MOME 2030-ra Közép-Európa legjobb egyeteme szeretne lenni

“Célunk, hogy 2030-ra saját területén a MOME legyen Közép-Európa legjobb egyeteme. Ehhez a kiválóság jutalmazásán és egymás elismerésén alapuló kultúrára van szükség. Az új ösztöndíjhoz mérhető hallgatói támogatás korábban sosem létezett az egyetemen. Nagy öröm és fontos megerősítés, hogy a diákok ilyen arányban pályáztak. A pályamunkáikban megjelenő kreativitás és ambíció a MOME jövőjének alapja” – idézi a közlemény Böszörményi-Nagy Gergelyt.

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány 2020 őszén hívta életre a Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíj programot, melynek két modulja a hallgatók teljesítményalapú támogatása mellett a diákok naprakész iparági, gyakorlati kompetenciáinak bővítésére és szakmai integrációjára is nagy hangsúlyt fektet. A koncepció a MOME Akadémia, a Hallgatói- és Doktorandusz Önkormányzat közreműködésével készült el.

Egy olyan program kifejlesztése volt a cél, amely szimbolizálja az egyetem identitását, megtestesíti annak innovatív, ambiciózus karakterét és egyúttal figyelembe veszi a közösség visszajelzéseit is

– áll az összegzésben.
Kapcsolódó cikk

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet