Több mint 500 millióért árverezték el az ismert műkincskereskedő eklektikus műgyűjteményét

Promóció

Elárverezték a híres műkincskereskedő, Oliver Hoare gyűjteményét Christie’s aukciósházban, írja a The Art Newspaper.

Promóció
- Advertisement -

Október 25-én a 123 darabból álló Hoare-gyűjtemény elárverezésével több mint másfél millió font összeg folyt be.

Lady and Unicorn / Fotó: Christie’s

Az eklektikus gyűjteményben olyan ritkaságok is voltak, mint a XIX. századi indiai Fraser Album, Man Ray-litográfia, egy Concord gép turbinájának darabja is.

Máig nincsenek meg a tettesei minden idők egyik legnagyobb műkincsrablásának

Huszonkilenc éve, 1990. március 18-án történt minden idők egyik legnagyobb műkincsrablása. Ismeretlen tettesek csaknem félmilliárd dollár értékben vittek el festményeket a bostoni Isabella Stewart Gardner Múzeum. Az alkotásokat – köztük Rembrandt és Degas műveit – a mai napig nem találták meg.

Az aukció egyik legnagyobb ritkasága egy XVI. századi Lady and Unicorn kárpit, amely csak múzeumokban lelhető fel. A műkincs kétszer annyiért – közel 540 ezer fontért – kelt el, mint amennyit Hoare fizetett érte 2017-ben. Azonban a 1-1,5 millió fontra becsült értékű perzsa misztikus vers példánya, a Jam-i Jam nem kelt el. Ez valószínűleg annak is köszönhető, hogy a Timurida-kézirat eredete máig vitatott.

Diana hercegnő és Oliver Hoare / Fotó: Mirror

Oliver Hoare nem csak gyűjteményével, hanem személyével is elvarázsolta az embereket, hiszen még Diana hercegnőre is hatással volt Hoare karizmája. A gyűjtemény viszont nem csak Hoare kiváló műérzékére bizonyíték, hanem kimeríthetetlen életszeretetére is.

Promóció
Promóció
Promóció

legnépszerűbbek

A WHO üzeni: ezeket tartsd be, hogy ne kapd el a koronavírust

Az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) ajánlásokat tett közzé, milyen szabályokat érdemes betartani a megelőzés gyanánt, valamint mik a koronavírus tünetei.

Az olasz nővér megmutatta, milyen káros hatásai vannak a koronavírusnak

Egy olaszországi nővér a koronavírus frontvonalából posztolt.

Így teszi tönkre a tüdőt a koronavírus

A felvételek az egyik olyan kínai páciens tüdejéről készültek, aki még tavaly decemberben hunyt el Kínában.
Promóció

a szerk. ajánlása

Andy Warhol cipőillusztrátorként kezdte – Érdekességek a pop-art atyjáról

Andy Warhol a XX. század egyik legmeghatározóbb művésze volt.

Laczkovich Borbála, a Banksy-kiállítás kurátora: „A felszín mögött egy komplex és ellentmondásos képet kapunk”

Laczkovich Borbála, a Godot Kortárs Művészeti Intézet kurátora segítségével tisztába tesszük, mit is jelent egy Banksy-mű hitelessége, jogos-e a művész szellemiségére hivatkozni a kiállítás ellen, miközben jópár műhelytitokra és felszín alatti sztorira is fény derül.

Saiid: „Ugyanaz a vonat, csak lecsatoltak egy pár vagont”

A lényeg, hogy az „élet szörfdeszkáján” sodródni és ride-olni is ugyanolyan jó lehet!

ez is érdekeltéged
<3