Ahhoz, hogy olyan szempillákat készíts, mint amilyen a Disney mesefilmben van Hófehérkének, az anyagok minőségére is figyelned kell. Az, hogy mikor váltasz ragasztót, befolyásolhatja a munkád eredményességét és egyben az ügyfelek elégedettségét is.
A Lashes by Love műszempilla ragasztók hosszú ideig biztongággal használhatók, de hogy mindig a megfelelő eredményeket érhesd el, érdemes néhány dologra odafigyelni. Tudtad, hogy az évszakok változása is hatással lehet a szempillaragasztók teljesítményére? Nézzük meg, mikor, milyet érdemes alkalmazni!
Őszi és téli időszak: miért fontos a gyorsabb száradás?
A hidegebb hónapokban, mint például ősszel és télen, az alacsony hőmérséklet lelassítja a szempillaragasztók kötési idejét. Milyen problémák léphetnek fel?
- Elmozdulás lehetősége: ha a ragasztó lassan szárad, a fanok könnyen elmozdulhatnak, mielőtt teljesen megkötnek. Ez gubancos, kócos összhatást kelthet, és a tapadás sem megfelelő.
- Több idő és kevesebb vendég: a lassú száradási idő miatt több időt kell töltened az applikációval, így a napi vendégszámod is csökkenhet.
Mit tehetsz? Válts gyorsabban száradó ragasztóra! Ezek a típusok hidegebb környezetben is gyorsabban kötnek, így időt és sok-sok kellemetlenséget takaríthatsz meg.
Tavasz és nyár: hogyan előzd meg a túl gyors száradást?
A melegebb időszakokban pedig a fenti probléma ellentéte léphet fel, azaz, túl gyors a száradás. Milyen problémák alakulnak ki ekkor?
- A gyors kötés miatt gyakran szükséges újra cseppenteni, ami azzal jár, hogy a ragasztó idő előtt elfogy.
- A villámgyors száradás miatt nehezebben vihető fel a ragasztó, így pontatlanabb lesz a végeredmény.
Ebben az esetben is fontolóra kell venni a ragasztócserét, úgymond “nyári” típusra. Ezzel a megoldással pontosan és anyagpazarlás nélkül dolgozhatsz.
Milyen karbantartás szükséges a szempillaragsztók esetében?
Mint látható a tökéletes munka elvégzéséhez az évszakokat, a hőmérsékleti tényezőket is figyelembe kell venni. Ezen felül némi odafigyelés a ragasztók használatához, illetve használat utáni tároláshoz is kell.
- Tárolás: mindig hűvös, száraz helyen tartsd a ragasztót. Légmentesen zárható dobozban megelőzheted, hogy a levegő nedvessége kárt tegyen benne.
- Alapos keverés: minden használat előtt rázd fel a ragasztót, hogy az összetevők egyenletesen keveredjenek!
- Páratartalom ellenőrzése: használj digitális páramérőt, folyamatosan ellenőrizd a helyiség nedvességtartalmát és hőmérsékletét!
- Ragasztócsőr tisztítása: minden használat után töröld meg a ragasztó adagolócsövét szöszmentes kendővel, hogy elkerüld a dugulát!
Ne feledd, hogy a ragasztó évszakokhoz igazítása, megfelelő használata, és tárolása garantálhatja, hogy mindig tökéletes munkát végezhess! Ez a kis figyelmesség az ügyfelek bizalmában is megmutatkozik majd.