Schóbert Norbi a választás éjjelén a Blikknek adott interjúban nem a vesztes oldal méltóságával reagált a Tisza kétharmados győzelmére – hanem fenyegetéssel, jóslással és mélységes elkeseredéssel.
A Tisza Párt április 13-i, söprő erejű választási győzelmét Schóbert Norbi fitneszguru-vállalkozó nem fogadta sem megbékéléssel, sem gratulációval. A Blikk szólaltatta meg elsőként a közismerten Fidesz-szimpatizáns celebet, aki a nyilatkozat elején rögtön a lényegre tért: „Meg fogja bánni az ország, hogy most mit csesztek el” – fogalmazott. A mondatban sem kétértelműség, sem habozás nem volt – Schóbert Norbi a Tisza győzelmét nem politikai eredményként, hanem kollektív tévedésként értelmezte.
Az eredmények ismeretében Schóbert Norbi a Tisza-kormányzat várható élettartamáról is határozott véleményt formált. Jóslatát díszítés nélkül tette közzé: „Nem lesz négy év: fél év lesz, pár hónap. Baj lesz. Kettő és félmillió ember nem fogja hagyni, hogy így átverjék. Ha a rezsi elszáll, a kőolaj elszáll, üzemanyag elszáll, a nyugdíj csökken, akkor itt páran újra fogják gondolni” – sorolta, hozzátéve egyetlen tömör önjellemzést is: „A munka ad erőt. Mi nem a politikából élünk meg, nem politikai pénzből, nem propagandából élünk. A munka majd segít” – fogalmazott, miközben a nyilatkozat ironikus olvasatát sokan azonnal kiszúrták a közösségi médiában.

Schóbert Norbi: a kampánygépezet önkéntes motorja

Schóbert Norbi politikai szerepvállalása a 2026-os választási év során fokozatosan, majd a vége felé egyre intenzívebben bontakozott ki. A fitneszguru korábban a rezsicsökkentést és az árrésstopot is saját közösségi felületein kampányolta, feleségével közösen Digitális Polgári Kört is alapítottak. Februárban a nemzeti petíciót reklámozta Facebook-oldalán: „Én nem akarom a fiamat háborúba küldeni, és nem akarok pénzt adni Ukrajnának” – mondta, az ukrán háborúval kapcsolatban a kormánypárti narratívát szó szerint visszhangozva. A választás előtt néhány nappal pedig már a legkeményebb hangnemet ütötte meg: Zelenszkijt és Magyar Pétert egy lapon emlegetve kijelentette, hogy aki nem a magyarok érdekeit képviseli, az hazaárulást követ el – majd egyértelműen felszólította követőit: „Én most a Fideszre szavazok. Tegyél te is így.”
Még a szavazás napján, jóval az eredmények véglegesedése előtt megszólalt a Blikknek, és meglepően részletes képet festett a Tisza-győzelem általa vélt következményeiről: szerinte két-három hónapon belül éhséglázadás tör ki az országban, Magyar Péter „le fog lépni a pénzzel, amit lenyúlt, majd egy távoli országba, és cserben hagyja Magyarországot, pont úgy, ahogy a feleségét és a családját” – tette hozzá, lopással, rabléssel és bevándorlási veszélyekkel is megfűszerezve a jóslatot. A választás éjjeli második nyilatkozata tehát nem hirtelen felindulásból született – hanem egy gondosan felépített, hónapok alatt megszilárdult meggyőződés kicsúcsosodása volt.

„A munka majd segít" – de a vereség bántja

Schóbert Norbi azt is közölte, hogy a hétfői napra vonatkozóan nem foglalkoztatja különösebben, mi következik – saját bevallása szerint a munkájába menekül a politika elől. Ez az állítás azonban erős kontrasztban áll azzal, ahogyan a választás éjjelén valójában viselkedett: két külön alkalommal is megszólalt a Blikknek, mindkétszer hevesen, apokaliptikus képeket festve az ország jövőjéről. A „minket nem érint” attitűd és a valóságos megnyilatkozások közötti feszültség nem kerülte el a kommentelők figyelmét sem – a Blikk oldalán megjelent hozzászólások között sokan fogalmaztak meg szkeptikus és ironikus megjegyzéseket a fitneszguru nyilatkozatával kapcsolatban.

Kapcsolódó cikk

A szentendrei luxusvilla tulajdonosa, aki korábban maga ismerte el, hogy rezsicsökkentés nélkül milliós számlát kapna otthonára, most egyebek közt a rezsi esetleges elszállásával indokolta, miért nem maradhat a Tisza-kormány négy évig hatalomban. Ez a személyes érintettség különös keretet ad Schóbert Norbi politikai aktivizmusának: a fitneszguru az elmúlt egy évben rendszeresen toborozott a Fidesznek – saját és családja anyagi érdekei által is motiváltan, mint azt saját szavaival maga is megvilágította.
Schóbert Norbi a választás éjjelén kétszer szólalt meg a Blikknek – és mindkétszer ugyanazt az üzenetet küldte: a Tisza győzelme nem tarthat sokáig, az ország megbánja a döntést, és ő biztosan nem fog szurkolni az új kormánynak.
Schóbert Norbi nyilatkozata a 2026-os választási éjszaka egyik legtöbbet idézett celebreakciójává vált – nem azért, mert meglepetést okozott, hanem mert tökéletesen sűrítette mindazt, amit a kampányban képviselt. Egy olyan ember hangját hallani benne, aki hónapokon át önként és lelkesen vetette bele magát a kormánypárti kampányba, és most a vereség súlyával szembesülve nem a vesztes méltóságát választja, hanem a jövőt fenyegető jóslat kényelmes pozícióját. Hogy a rezsi, az üzemanyag és a nyugdíj valóban „elszáll-e”, azt az elkövetkező hónapok döntik el – addig Schóbert Norbi nyilatkozata egyfajta időkapszula marad, amelyet érdemes lesz elővenni, ha eljön az ideje.

Kapcsolódó cikk

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

budapesti-kannibal-beteghordozo-emberi-maradvanyok-hazkutatas-2026

„A családtagok is tudtak róla!” – Fotókon a budapesti kannibál otthona: bőröndben tárolt csontok, agy és arcbőr is előkerült a házkutatás során

A budapesti kannibál és a fővárosi egészségügyi intézményeket megrázó bűnügy részletei egyetlen éjszaka alatt forgatták fel a II. kerület lakóinak nyugalmát. A házkutatásról készült hivatalos felvételek és a begyűjtött bizonyítékok egy olyan rejtett szenvedély nyomait tárják fel, amely azonnali és kiterjedt hatósági vizsgálatot követelt a hatóságoktól.

zsigmond-angi-nemeth-vini-elo-adas-balhe-2026

„Te büdös patkány” – Zsigmond Angit élő adásban alázta meg Németh Vini, kiszivárgott a feketelista

Zsigmond Angi, Németh Vini és KKevin állnak a hazai internetes közösség legújabb konfliktusának középpontjában, miután egy szombati élő közvetítés során nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illették a fiatal énekesnő zenei próbálkozásait. A Rapport Rodrigó csatornáján futó stream alatt a rapperek teljesen elveszítették a kontrollt, és egy nyilvános listával fenyegették meg a zeneipari szereplőket.

lakatos-brendon-szabadul-bortonbol-2026

„Vodkával ünnepelt!” – Lakatos Brendon szabadult a börtönből, elképesztő videón a köteg pénzzel integető botrányhős

Lakatos Brendon, a szabadulás és a börtön kapuja állt a szombat reggeli élő közvetítés középpontjában. A magyar közösségi média ismert alakja a fegyház elhagyását követően egy Mercedesbe szállt be, miközben vodkával és egy köteg pénzzel ünnepelte a visszatérését. A tartalomgyártót zenei aláfestés mellett várták az ismerősei az utcán.

majka-mandiner-pesti-sracok-megafon-koncert-2026

Brutális leszámolás élőben: „Ott rohadjatok meg, ahol vagytok!” – üzente Majka a Mandinernek, a Pesti Srácoknak és Megafonnak

Majka, a Mandiner és a Pesti Srácok áll a legújabb hazai botrány középpontjában, miután a népszerű rapper a pénteki Budapest Park-beli koncertjén élesen bírálta a kormánypárti médiát. A 24.hu beszámolója szerint a zenész a 23. fellépésén a 2026. április 12-i választások eredményeit is értékelte a közönségnek, miközben kíméletlen szavakkal búcsúzott el a jobboldali sajtótermékektől.

scherer-peter-titkos-bucsuztatas-spanyolorszag-2026

Titokban temették el az ország Pepéjét: ide vitték Scherer Péter földi maradványait Spanyolországból

Scherer Péter, a titkos búcsúztatás és a Spanyolországból hazahozott földi maradványok állnak a legfrissebb hírek középpontjában. A Jászai Mari-díjas színművészt, aki május 19-én, 64 éves korában hunyt el külföldön, a családja a legnagyobb titokban, a nyilvánosság teljes kizárásával búcsúztatta el, a megemlékezést pedig egy Balatonhoz közeli, személyes emlékeket őrző helyszínen tartották meg a rokonok.

pottyondy-edina-bede-zsolt-hazkutatas-feljelentes-2026

Brutális rendőrségi akció: Pottyondy Edina miatt csaptak le Bede Zsoltra!

Pottyondy Edina, Bede Zsolt és egy rendőrségi házkutatás áll a legújabb botrány középpontjában, miután a hatóságok szerda reggel kiszálltak a Vadhajtások oldal vezetőjének otthonába. A razziára személyes adattal való visszaélés gyanúja miatt került sor, amely egy kiskorú gyermek egészségügyi státuszának nyilvánosságra hozatalával áll összefüggésben.

molnar-gusztav-borton-itelet-reakcio-csecsemo-buntetes-2026

Megszólalt Molnár Gusztáv az bírósági ítélet után: „Egy 10 hetes csecsemőt büntetnek a börtönre ítélésemmel!”

Molnár Gusztáv színész egy hosszú és személyes hangvételű közösségi médiás bejegyzésben reagált arra a keddi bírósági döntésre, amelyben 1 év, 2 évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték a fiával szemben elkövetett fizikai bántalmazás miatt. A posztjában a jogrendszer elavultságát és a rehabilitáció társadalmi megítélését boncolgatta, kiemelve, hogy a határozat a múlt árnyékában valójában a jelenlegi, józan életét és az új családját is közvetlenül bünteti.

molnar-gusztav-borton kiskoru-veszelyeztetese-itelet-2026

Börtönbüntetésre ítélték Molnár Gusztávot: „Szégyellem, amit tettem”

Molnár Gusztáv színészt 1 év, 2 évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Gödöllői Járásbíróság kiskorú veszélyeztetése miatt, miután a vád szerint mintegy 5 évvel ezelőtt részegen többször megütötte a saját fiát. A keddi tárgyaláson lezárult az eljárás első foka, ahol a megrázó tanúvallomások és az elmeszakértői vélemények is megerősítették a gyermek ellen elkövetett traumatikus, alkoholos befolyásoltság alatt végrehajtott tetteket.

/kajdi-csaba-magyar-peter-kormanyfo-videokamera-kritika-2026

Videózgatás a parlamentben: Kajdi Csaba élőben oktatta ki Magyar Pétert a helyes viselkedésről

Kajdi Csaba az RTL Reggeliben értékelte Magyar Péter miniszterelnök legújabb nyilvános szerepléseit, ahol kőkemény kritikát fogalmazott meg a kormányfő szokatlan stílusával kapcsolatban. Az ismert influenszer határozottan kijelentette, hogy a választási kampány lezárulta után a legfőbb közjogi méltóságnak már nem kellene folyamatosan egy videókamerával a kezében rohangálnia, hanem a pozíciójához sokkal jobban illeszkedő, méltóságteljesebb kommunikációt kellene folytatnia.

tisza-part-fidesz-kekvak-megszuntetese-millios-fizetesek-2026

„Havonta milliók jártak évi néhány perces ülésért!” – Azt hitték, életük végéig kaphatják a milliós illetményüket, de jött a tiszás kétharmad

A Tisza Párt kétharmados törvénykezési cunamiának legújabb célpontja a korábbi elit feudális osztogatórendszere lett. Közel 300 fideszes vagy Fideszhez közeli potentátnak és kádernek szünteti meg a zsíros, sokszor többmilliós fizetéssel járó pozícióját egyetlen határozott húzással az új kormányzat, ami alapjaiban forgatja fel a NER kényelmesen berendezkedett hátországát.

befolyás barométer 100 legbefolyásosabb magyar magyar péter meszaros lorinc orban viktor

„Nyoma sincs a dobogón!” – Orbán Viktor egyre lentebb süllyed, Magyar Péter vezeti a 100 legbefolyásosabb magyar listáját

Mészáros Lőrinc elképesztő zuhanását és a legújabb Befolyás-barométer drasztikus átrendeződését hozta el az idei év. A 25. alkalommal megjelenő „A 100 leggazdagabb” kiadvány adatai szerint az Orbán-rendszer történelmi bukása után az országos elit politikai és hatalmi hálója pillanatok alatt megsemmisült, helyét pedig átvette az új, Magyar Péter vezette politikai garnitúra.

majka-vagyona-2026-koncert-bevetel-fizetes-rtl-2026

„Ennyire érdekel titeket? Hát, tessék akkor” – Majka kíméletlenül őszintén beszélt a vagyona pontos összegéről

Majka neve általában az első helyen szerepel a legmagasabb bevétellel rendelkező magyar előadók listáján, a népszerű tévés személyiség azonban most tiszta vizet öntött a pohárba a valós keresetével kapcsolatban. A fellépései árát ugyan megkéri, de egy friss interjúban részletesen elmagyarázta, hogy szó sincs a sokak által elképzelt, azonnali milliós hazavitt összegekről egy-egy koncert után.

havas-henrik-csiszar-jeno-bakacs-tibor-diplomabotrany-2026

Havas Henrik: Orbán Viktort kellene megkérdezni, miért tették tönkre szegény Csiszár Jenőt

Kőkeményen üzent a miniszterelnöknek az egykori tévés a napokban kirobbant bérírási botrány kapcsán, amely alapjaiban rengette meg a hazai diplomácia és a média világát. Bár a szellemíró nevetséges, ezerötszáz forintos oldalankénti díjért dolgozott, a kiszivárgott titok olyan láncreakciót indított el, amelynek a legfelsőbb politikai körökben is súlyos következményei lehetnek.

pottyondy-edina-nemeth-balazs-micimacko-parlament-botrany-2026

„Füles egy Szerb Antal hozzá képest” – Pottyondi Edina szerint jelentősen túlértékeltük Németh Balázs intellektuális képességeit

Példátlanul éles, a személyes intelligenciát is célkeresztbe állító üzenetváltás alakult ki az online térben, miután egy fideszes parlamenti képviselő a legismertebb hazai influenszertől idézett a törvényhozás épületében. A látszólag egyszerű politikai adok-kapok azonban egy pillanat alatt irodalmi és intellektuális háborúvá eszkalálódott, amelynek végkifejletére senki sem számított.

molnar-aron-alfoldi-robert-zsoter-sandor-szinhazi-abuzus-2026

Hatalmas botrány a színházi világban: Molnár Áronék kőkeményen nekimentek Alföldi Róbertnek!

Újabb súlyos botrány rázta meg a hazai színházi világot, miután ismert színészek a korábbi ügyek mellett újabb neves rendezőket vádoltak meg nyíltan hatalmi visszaéléssel és agresszióval. A szakmai megújulást és a tiszta fogalmakat követelő művészek szerint a tehetség és a szenvedélyesség egyetlen alkotó számára sem adhat felhatalmazást a munkatársak megalázására.

molnar-aniko-majka-kapcsolat-only fans eddie-murphy-jim-carrey

„Autója se volt, én járkáltam érte hajnali egykor” – Váratlanul kitálalt a múltjáról Molnár Anikó, kiderült a teljes igazság a Majkával való kapcsolatáról

Éles kontrasztok és eddig eltitkolt romantikus szálak jellemezték az egykori valóságshow-sztár szerelmi életét, aki a legújabb nyilatkozatában rántotta le a leplet a hazai és nemzetközi sztárokhoz fűződő viszonyairól. Miközben amerikai tartózkodása alatt a világ legismertebb színészlegendáit utasította vissza hidegvérrel, a hazai ismertsége hajnalán még ő maga fuvarozott egy frissen befutott, autóval sem rendelkező magyar rappert.

orbes-legbefolyasosabb-magyar-nok-2026-orban-anita-tisza-part

„Eltűnt a tavalyi első Lévai Anikó” – Kíméletlenül lecsúsztak az Orbán-család tagjai a csúcsról, döbbenetes nevek vették át az irányítást a Forbes legbefolyásosabb női között 2026-ban

Példátlan és történelmi átrendeződést hozott a 2026-os esztendő a hazai női elit körében, miután a gazdasági magazin legfrissebb rangsorában szinte teljesen kicserélődött a legbefolyásosabb szereplők névsora. A kormányváltás egyenes következményeként a lista élmezőnyét dominánsan letarolták az új államigazgatás frissen kinevezett női politikusai, miközben a korábbi évek érinthetetlennek hitt figurái drasztikus zuhanást könyvelhettek el.