Első lépésként fontos, hogy megfelelően védett tárhelyet válassz, például a Sybell kínálatából. Ha ezzel megvagy, akkor neked is meg kell tenned mindent a weboldalad védelme érdekében. Mutatjuk, hogy melyek azok a hibák, amiket mindenképpen el kell kerülni.
Igénytelen megjelenés
Amikor valaki megnyit egy weboldalt, azonnal lesz egy benyomása a cégről. Ha egyes elemek nem jól jelennek meg, a honlap nincs optimalizálva mobilra, csak desktopra, akkor az ügyfelek hamar csalódhatnak. Mivel az élet legtöbb területén nagy a verseny, az emberek természetes reakciója az, hogy keresnek inkább egy olyan weboldalt, ami jól működik.
Rengeteg olyan megoldás létezik, amivel reszponzívvá lehet varázsolni egy weboldalt. Jobb, ha kevesebb a grafikai elem, de átláthatóbb, és megtalálják a fontos információkat az ügyfelek. Ugyanakkor a túlzott minimalizmus is kiábrándító lehet, érdemes megtalálni a dizájn tekintetében az arany középutat.
Használhatatlan menü és kereső
Egy logikailag jól átgondolt, könnyen áttekinthető menüre mindenképpen szüksége van minden weboldalnak. Még akkor is indokolt egy menüt elhelyezni a honlapon, ha mindössze néhány oldalból álló üzleti weblapról van szó. A cégről szóló alapvető információknak és a kapcsolat aloldalnak egy kattintással elérhetőnek kell lennie a főoldalról.
Ha a menü egy elavult flash beágyazás miatt nem használható, vagy esetleg 404-es hibaoldalra vezetnek az egyes alpontok, az sok bosszúságot okozhat a látogatóknak. Jobb egy egyszerű, de minden eszközről és minden böngészőből használható menü, mint egy csillogó-villogó, ami nem képes betölteni a funkcióját. Ugyanúgy reszponzívnak kell lennie, semmiképpen se lógjanak le a menüpontok feliratai. Érdemes több különböző eszközről, tabletről és eltérő felbontású okostelefonról is tesztelni ilyen szempontból is egy üzleti weboldalt.
Célszerű figyelmet fordítani a keresőre is, ha rendelkezik ilyen elemmel a honlap. Pusztán beérni azzal, hogy van egy keresőmező és egy gomb, dőreség volna. Releváns találatokat kap a felhasználó, ha begépel egy szót vagy egy kifejezést? Az ékezetes karaktereket is tudja kezelni a rendszer? Az enter lenyomására is elindul a keresés? Ezeket a kérdéseket célszerű alaposan megvizsgálni.
Sebezhető weboldal
Nemcsak a legnagyobb weboldalakat igyekeznek kitartóan feltörni a hackerek, hanem a kisebbeket is. Egyszerű, de fontos lépés, hogy legyen egy jól megválasztott felhasználónév az admin felülethez, ami semmiképp se a domain név legyen vagy az, hogy admin.
A jelszó szintén ne legyen könnyen kitalálható. Kellően hosszúnak kell lennie, tartalmazzon kis- és nagybetűket, számokat és különleges karaktereket is! Ha WordPress motort használsz, akkor érdemes más biztonsági kiegészítőket is telepíteni, mint amilyen például a Wordfence.