Halálközeli élményük volt a tűz miatt
Rendkívül nehéz helyzetben az Egyesült Államok.
Vannak a tisztaságmániások, akik a legkisebb piszok vagy folt láttán már kapják is elő a megfelelő takarítóeszközöket, míg mások sokkal lazábban veszik a takarítást, és nem foglalkoznak az apró részletekkel. A tisztaság titka, hogy minden körülöttünk lévő tárgyat olyan gyakran tisztítunk meg, ahogy az a használatból fakadóan szükséges. De vajon tudjuk-e, hogy mit milyen gyakran kéne takarítanunk, kitisztítanunk?
A Bright Side ebben lesz segítségünkre: összeszedtük, hogy melyek azok a használati tárgyak, amelyeket jóval gyakrabban kéne tisztítanunk, mint ahogy azt a legtöbben gondolnánk.
Az ideális az lenne, ha alapanyagtípus szerint (zöldségek, gyümölcsök, húsok, stb.) minden hozzávalóhoz külön vágódeszkát használnánk. Célszerű a vágódeszkákat használat után azonnal antibakteriális mosogatószerrel forró vízben elmosni és minden ételmaradékot eltávolítani, hogy a legközelebbi alkalommal is tökéletesen tiszta felületen dolgozhassunk. A vágódeszkát alaposan meg kell szárítani, mert a nedves felületen nagyon könnyen elszaporodnak a kórokozók.
A felületi tisztítás mellett ugyanilyen fontos az alapos fertőtlenítés, amely minden baktériumot elpusztít. Dörzsöljük be a vágódeszka felületét sóval és citromlével, majd hagyjuk öt percig hatni, végül papírtörlővel töröljük le. Ha azt látjuk, hogy megrepedt a vágódeszka, cseréljük le.
A fából készült eszközeink laza szerkezetükből adódóan nagyon könnyen magukba szívják a különböző folyadékokat, így a híg ennivalókat is, amelyekkel érintkezésbe kerülnek. Ezért a vágódeszkához hasonlóan használat után azonnal mossuk el a többi fából készült konyhai eszközünket is, még mielőtt nagyon megszívnák magukat. Ugyanúgy nagyon alaposan szárítsuk meg, mielőtt elrakjuk őket a fiókba, vagy eleve a konyhapulton tároljuk.
A fürdőszobában, azon belül is a vécé körüli területen kiválóan meg tud telepedni a csúnya fertőzésekért felelős Escherichia coli baktérium. Az E. coli a mosdó és a vécécsésze két méteres körzetében is megtalálható a lehúzáskor szétfröccsenő víz és a szétterjedő vízgőz miatt. Úgyhogy legalább heti egy alkalommal érdemes egy alaposabban megtisztítani a vécét és környékét. A fürdőkádat is legalább kéthetente kéne takarítani, ha gyakran használják.
A penész az egyik fő ellenségünk, amit mindenki szeretne távol tartani a lakásából. A fürdőszobában ugyanakkor nagyon könnyen megtelepedhet a magas páratartalom, a rossz szellőzés és a hőmérséklet-ingadozások miatt. A zuhanyfüggönyről minden használat után le kell mosni a ráfröccsent tisztítószeres vizet, és alaposan ki kell szellőztetni a helyiséget, hogy megelőzzük a penész kialakulását.
A mindennapi használat utáni takarítás mellett a heti rendszerességű fürdőszoba-takarítás során a zuhanyfüggönyt mossuk át szappanos-szódabikarbónás vízzel. Vegyük figyelembe a gyártó tisztításra vonatkozó ajánlásait is: a mosógépben általában alacsony hőmérsékleten gyors öblítőprogramot szoktak tanácsolni. Ne közvetlenül a tűző napon szárítsuk.
Minden törülköző, főleg azok, amelyeket fürdés után használunk, rengeteg baktériumot, izzadságot és elhalt hámsejtet tartalmaz. Főleg, ha meg sem szárad rendesen használat után, nagyon könnyen a kórokozók melegágyává válhat. Érdemes kétnaponta lecserélni a törülközőket. A ruháinktól elkülönítve, magas hőmérsékleten, aktív oxigént tartalmazó mosószerrel mossuk őket, amely alaposan behatol az anyagba.
Az ágynemű fogja fel a szervezetünk és a bőr különböző kipárolgásait, és még a levegőben szálló por is szennyezi. Ezek a a szennyeződések kedveznek az akné és a fejbőr korpásodásának kialakulásához. Ezért is szükséges heti gyakorisággal ágyneműt cserélni, mert a tiszta, mikroorganizmusoktól mentes ágyban ezeket a bőrproblémákat is elkerülhetjük.
Az átlagosnál sokkal több baktérium és székletszennyeződés jelenik meg ott, ahol az élelmiszereinket tároljuk és az ételeinket készítjük. Kutatások alapján a mosogatószivacsok 75%-ban lehetne fertőző szalmonella vagy E. coli baktériumok nyomára bukkanni. Egy részükben még székletmaradvány is lehet, ami a fürdőszobai törülközők 9%-ához képest is megdöbbentő adat.
A jó hír, hogy viszonylag könnyen segíthetünk a problémán: a szivacsokat kétnaponta két percig áztassuk forró vízben vagy nedves állapotban mikrózzuk meg. Ez megöli a mosogatószivacs felületén megtelepedő baktériumokat. Amikor a szivacsunk kezd szétszakadni, dobjuk ki, mert csak még több baktériumot fog elnyelni. A konyharuhákat is hetente kellene mosnunk, de ha nyers hússal dolgoztunk, akkor azonnal dobjuk be a mosógépbe.
Natalie Barret takarítással foglalkozó szakember szerint a párnákat 3-6 havonta kellene kimosni. Egyénenként eltérő, hogy mennyire vagyunk izzadékonyak, ezért aszerint határozzuk meg a tisztítás gyakoriságát, hogy mennyit izzadunk éjszaka, illetve mennyire párás környezetben élünk.
Alex Savy alvásszakértő szerint a párnákban a verejtékcseppeken kívül elhalt hámsejtek, por és kórokozók is megtalálhatóak. Ezek miatt is telepednek meg bennük könnyen a poratkát, amelyek számára egy koszos párna ideális környezetnek számít. A poratkák allergiát, könnyező vagy viszkető szemeket, kiütéseket vagy asztmát okozhatnak.
A hűtőnk belseje számos olyan élelmiszert és ételt rejt, amelyek külön-külön is saját ökoszisztémát alkotnak. Ezért különösen fontos, hogy úgy rendezzük el jellegük szerint az élelmiszereinket, hogy elkerüljük a keresztszennyeződést. A heti szinten tartó tisztítás mellett évente négy nagytakarítás elég ahhoz, hogy mindig higiénikus maradjon a hűtő.
Philip Tierno Jr. Ph.D., a New York-i Egyetem Orvosi Karának mikrobiológia- és patológiaprofesszora szerint elhanyagoljuk a tűzhelyeket. Pedig, ha nem takarítjuk fel azonnal a kifröccsenő ételeket, a kórokozók kiválóan el tudnak szaporodni rajtuk. A tűzhelyet minden használat után alaposan le kellene pucolni tisztítószerrel és mikroszálas kendővel. A sütőt kívül és belül is háromhavonta illik megtisztítani alaposan, vagy miután odaégettünk valamit vagy füstöl az étel.
Ha még nem volt eleged a takarításból, akkor kattintsd ide a 2. részért!
Rendkívül nehéz helyzetben az Egyesült Államok.
Érkezik a nyugdíjemelés és a 13. havi juttatás.
Nemcsak szerencsét hoz, finom is. Előre be kell áztatni, ezt mindenki tudja, de van pár fortély, hogy tökéletes legyen.
Erre kell számítani, ennyi lesz a kereset.
Tűz ütött ki Párizs ikonikus építményében, az Eiffel-toronyban.
Mégis lesz fehér karácsonyunk?
Jobb mielőbb felkészülni rá!
Az egyik étteremben gombalevest fogyasztottak.
Több lakás és autó megrongálódott, sérült is van.
Tucatnyi ember került kórházba: mind ugyanazt az ételt ették.
Manapság az adathalászok és csalók egyre ügyesebben próbálnak embereket becsapni, olykor annyira hitelesen, hogy az áldozatok csak később veszik észre, hogy át lettek verve.
Mi várható a nyugdíjkorhatár terén 2024-ben?
Gyászba borult egész Komárom, miután másfél héttel ezelőtt meghalt a város egyik kedvenc tanítónője. A pedagógus autóját egy terepjáróval tarolta le egy szlovák állampolgárságú férfi.
Karácsony előtt.
A sofőr elképesztő reflexén múlt, hogy nem történt tragédia, de legalábbis súlyos baleset a 11. kerületben. A kislány figyelmetlen volt, piros jelzésnél hajtott az úttestre.
A tűzoltók is kivonultak. Egymástól csekély távolságra két karambol is történt az M7-es autópályán, az Érdnél lévő terelésnél szombaton délelőtt, írja a Katasztrófavédelem.A közlés szerint
A vasútállomás épületét már több alkalommal is felújították azonban a leszakadt rész az állomás megépítése óta változatlan állapotban volt.
A hajsza egy záróvonal-átlépésből indult: a rendőrök meg akarták állítani a sofőrt, de ő a gázra lépett.
A mai modern világ, valamennyi eszközével együtt igazi kihívást jelent a szülőknek a gyermeknevelésben.
Egy ország rendült meg. Negyvenhét éves korában elhunyt Karsai Dániel alkotmányjogász. Halálának hírét szombaton este testvére, Karsai Péter jelentette be közösségi oldalán. Karsai Dániel majdnem
Ne felejtsd el!
Ki gondolta volna, hogy Boris után még van visszaút az őszből?
A vastüdő a természetes légzést hivatott pótolni, Martha Lillard ötéves kora óta él benne.
Részletes időjárás előrejelzésünk a mai szerdai napra.
A legtöbb civilizáció a szappan feltalálása előtt is sokat adott a tisztaságra, de lehet, hogy csak véletlen a felfedezése.
Az uniós háztartások több mint 30%-a fűt gázzal télen, a többi gáz villamosenergia-termelésre és különböző ipari folyamatokra kell.
Az E.ON csak addig biztosítja az áramellátást, ameddig biztonságos, de néhány helyen már most kikapcsolták.
Persze el is kotyogta az egész násznép előtt, azonnal megfagyott a levegő, kegyetlen véget ért a mulatság.
Hétfőn véget ér Boris ámokfutása, csapadékra aztán jó darabig nem kell számítani.