Krug Emília öt hónap hallgatás után lerántotta a leplet: nem volt B terve, amikor 12 év után otthagyta az ATV-t – de ami azóta a háttérben készült, az most mindent megmagyaráz.
Krug Emília tavaly októberben jelentette be, hogy 12 év után távozik az ATV-től. Fontosnak tartotta hangsúlyozni, hogy nem politikai okok vezérelték a döntésben: új kihívásokra vágyott. Az ezt követő öt hónapban a nézők hiába keresték a képernyőn, a közösségi médiában is csend honolt – miközben a kommentmezőkben és a médiában találgatások sora indult arról, vajon hova kerül az egyik legismertebb magyar műsorvezető.
Most azonban véget ért a bizonytalanság. Krug Emília Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön, hogy a Telex.hu-val együttműködésre lépett, és Szinten túl – Krug Emíliával címmel április 8-tól új műsorral jelentkezik, minden szerdán este a YouTube-on. A bejelentés mögött hónapok munkája áll: „Ezen folyt a munka a háttérben hónapok óta, most már elmondhatom, és április 8-án végre indulunk!” – írta a műsorvezető.

Krug Emília vallomása: nem volt B terv

Amit sokan nem gondoltak volna: Krug Emíliának valóban nem volt előre kész terve, amikor kilépett az ATV stúdiójából. Mint a BEST magazinnak elmondta, a döntés nem volt előre megtervezve: „Amikor kiléptem az ATV stúdiójából, még nem tudtam, hol dolgozok majd legközelebb, úgyhogy fejest ugrottam a bizonytalanba.” A leggyakrabban terjedő pletykát is rövidre zárta: azt, hogy a politikába igazol át. „Amit biztosan tudtam, az az, hogy nem igazolok át a politikába, mivel újságíróként érzem magam hitelesnek” – szögezte le.

Kapcsolódó cikk

Krug Emilia Atv Tavozas Oka Bucsuzas

Megindítóan búcsúzott az ATV-től Krug Emília: „Még most is elsírom magam…” – fotók

Krug Emília 12 év után távozik az ATV-től, új szakmai kihívásokat keresve. A Start és a Civil a pályán című műsor vezetője a múlt hétvégén utoljára köszöntötte a nézőket a csatorna képernyőjén. Emília nem győzte törölgetni a könnyeit a meghatottságtól, ugyanis a kollégái meglepték őt. Megindító bejegyzésben búcsúzott el az ATV-től.

Elolvasom a cikket »
A döntés mögött egy mélyebb váltás húzódott meg: egy újfajta sikermérce felállítása. „Szívvel-lélekkel csináltam a munkám, de közben egyértelművé vált: nem abban mérem a sikerem, hányszor vagyok adásban, hány percet töltök képernyőn, hanem abban, hogy kikkel és miről beszélgethetek, milyen hírértékű műsort adhatok a nézőknek” – fogalmazott. A döntést egy különleges képhez hasonlította: „mint amikor egy görög szigeten szabadon motorozom, és érzem a fenyők illatát.”

Profizmus és szabadság – ez volt a két feltétel

A Telexszel kötött megállapodás nem véletlenül jött létre: Krug Emília két dolgot tartott megkerülhetetlennek az új felállásban. „Az együttműködés mindkét eleme kulcsfontosságú volt számomra: a profizmus és a szabadság” – mondta, hozzátéve, hogy teljes tartalmi és szerkesztői függetlenség mellett dolgozhat. A Telex ebben stratégiai és gyártói partnerként vesz részt, a műsor saját YouTube-csatornán fut majd, hirdetési bevételekből és nézői támogatásokból.

Kapcsolódó cikk

A Telex részéről sem akármilyen lépésről van szó: a portál ezzel párhuzamosan egy új videós műsorgyártó divíziót hoz létre RGB Stream néven, amelynek első és zászlóshajó műsora éppen a Szinten túl lesz. A gyártóbázis április közepétől folyamatosan indítja további műsorait, így Krug Emília visszatérése egy jóval nagyobb médiavállalkozás nyitányaként is értelmezhető.
A műsor maga komoly ígéretet hordoz: Krug Emília egyértelművé tette, milyen stúdiót épít fel. „Nem szeretem, amikor úgy teszünk, mintha. Mintha interjú készülne, de alapvető kérdések nem hangzanak el, visszakérdezések nem történnek meg. Amikor a név alatti titulus »újságíró« – pedig a vendég nem az. »Elemző« – pedig nem az. Itt nem lesz trash, kattintásvadász, ordibálós vita, alibizés” – fogalmazott. A stúdióban szerinte annak van helye, „akit szakmai teljesítménye hitelesít, vagy politikusként felelős a közéletünk alakításáért.”
Az új műsor első adása máris bizonyított: első vendégként Hann Endre, a Medián ügyvezető igazgatója szerepelt, akivel a választás előtti közvélemény-kutatások és mandátumbecslések hátterét járta körbe. Az indulás tehát nem bulvárral, hanem súlyos közéleti tartalommal kezdődött – ami pontosan azt jelzi, amit Krug Emília ígért. A szakmai függetlenség megőrzésében leghűbb támasza a férje, Pungor András lesz, akivel az írott sajtó és a tévé után immár harmadik formátumban dolgoznak együtt.
A Telex RGB Stream nevű új gyártóbázisa, amelynek első és zászlóshajó műsora a Szinten túl, egyúttal azt is jelzi, hogy a független online média a YouTube-on immár nemcsak tartalmat, hanem valódi műsorgyártó infrastruktúrát is épít – ez a magyar médiapiac eddigi legjelentősebb ilyen irányú lépése.
Krug Emília visszatérése több szempontból is fordulópontot jelez. Egyrészt személyesen: öt hónap bizonytalanság és hallgatás után megtalálta azt a formátumot, amelyben a profizmus és a szerkesztői szabadság egyszerre valósulhat meg. Másrészt a Telexszel kötött megállapodás, és az azzal induló RGB Stream gyártóbázis azt mutatja, hogy a független magyar online média komolyan veszi a videós jövőt. Hogy a Szinten túl valóban azt hozza-e, amit ígér – valódi kérdéseket, valódi válaszokat, alibi nélkül –, azt a nézők szerdánként fogják eldönteni.

Kapcsolódó cikk

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

gonczi-gabor-tenyek-kepernyo-pihenes-2026

Ez már véglegesnek tűnik? Két hónapja nincs képernyőn Gönczi Gábor, a TV2 Tények arca, elmondta, kik a legboldogabbak emiatt

Gönczi Gábor, a Tények és a képernyő kapcsolata egy időre biztosan megszakadt, miután a népszerű műsorvezető 2 hónappal ezelőtt bejelentette a visszavonulását. A televíziós személyiség jelenleg a TV2 kulisszái mögött dolgozik a különböző háttérműsorokon, miközben a felszabadult idejét teljes egészében a családjának és a pihenésnek szenteli a mindennapokban.

sebestyen-balazs-mediaworks-leepites-orom-2026

Brutális üzenetet küldött Sebestyén Balázs a Mediaworks kirúgott munkatársainak: nyíltan örül a bukásnak!

Sebestyén Balázs a reggeli rádióműsorában nyíltan reagált a Mediaworks cégcsoportot érintő drasztikus leépítésekre és a kormánypárti kiadványok tömeges bezárására. A műsorvezető bár emberileg sajnálja az utcára kerülő dolgozókat, a Ripost és a Metropol megszűnését a hazai médiapiac szükséges és örömteli tisztulási folyamataként értékelte a hallgatók előtt.

nagy-ervin-parlamenti felszolalasa tiltolista-kozmedia-2026

„Azért lettem politikus, hogy ezt felolvashassam!” – Nagy Ervin leplezte le a közmédia feketelistáját

Nagy Ervin egy sokkoló és kíméletlen parlamenti felszólalással indította el a politikai karrierjét, amelyben lerántotta a leplet a közmédia elmúlt évekbeli titkos tiltólistáiról. Az egykori színészből lett képviselő az első perctől kezdve a lényegre tért, és tételesen felsorolta azoknak a kiemelkedő alkotóknak a nevét, akiket a bukott rendszer kizárólag aljas politikai okokból radírozott ki a nemzeti kulturális térből.

mediaworks-leepitesek origo-kirugasok-tisza-part-szavazok-2026

„Tudtam, hogy ciki az Origo, közben a Tiszára szavaztam, utáltam is a Fidesz” – Kitálaltak a Mediaworks leépítés miatt kirúgott dolgozói

A Mediaworks Üllői úti székháza kedden egy hatalmas, zsibongó siralomházzá változott, miután a kiadó vezetése elkezdte azonnali hatállyal utcára tenni a fideszes médiabirodalom munkatársait. A kirúgott és az épület előtt dobozoló dolgozók között megdöbbentő vallomások hangzottak el a 2026-os választási bukás utáni belső hangulatról, a szerkesztőségi megalkuvásokról és arról, hogy valójában hányan is szavaztak közülük titokban a Tisza Pártra a benti elvárásokkal szemben.

mediaworks-pestisracok-megszunik huth-gergely-tomeges-leepites-2026

Itt a vége: „Szomjazzuk a baloldali szolidaritást” – A Pesti Srácok összes dolgozóját kirúgták, megszűnt a Ripost

A Mediaworks és a PestiSrácok útjai hamarosan végleg elválnak, miután a kiadócsoport egy drasztikus, csoportos létszámleépítés keretében a hírportál összes munkavállalóját az utcára teszi. A fideszes médiabirodalom drámai összeomlása szinte futótűzként terjed a piacon: a Ripost.hu, a Metropol.hu és a Bors nyomtatott verziójának azonnali megszüntetése után most a Világgazdaság szerkesztőségében is tömeges, sokkoló kirúgások kezdődtek meg a keddi nap folyamán.

magyar-peter-mediaworks-reakcio-propaganda-osszeomlas-2026

„Egy hazug világ szilánkokra tört!” – Magyar Péter kíméletlenül beleszállt az összeomló Mediaworksbe, ahol brutális leépítések zajlanak

Magyar Péter azonnal reagált a Mediaworks hétfő délelőtti sokkoló bejelentésére a hatalmas létszámleépítésekről. A miniszterelnök egy kíméletlen Facebook-posztban üzent az összeomló kormánypárti sajtónak, miközben a Tisza Párt már a hazai közmédia teljes és mélyreható átalakítását készíti elő a színfalak mögött.

mediaworks-leepites-fidesz-media-osszeomlas-2026

„Összeomlott Orbán Viktor hazugsággyára, a Mediaworks” – az emberek 90 százalékát elküldik, a Bors és a Ripost már keddtől megszűnhet

A Mediaworks és a küszöbön álló leépítés híre futótűzként terjedt el a hazai médiapiacon hétfő reggel. A hatalmas kormánypárti médiaholding egy hivatalos közleményben jelentette be, hogy átfogó szervezeti és portfólióátalakítást hajt végre, amely hamarosan komoly létszámot érintő változásokkal is jár. Bár a vezetés a hivatalos indoklásban pusztán a globális technológiai kihívásokat okolja, a háttérben valójában a fideszes sajtó 2026-os választások utáni, drámai összeomlása áll.

muosz-podiumbeszelgetes-kozmedia-jovoje-grosz-judit-2026

Módszeresen szétlopták az MTV archívumát? Döbbenetes állítások hangoztak el a közmédia sötét múltjáról – Vita a közmédia jövőjéről

A MÚOSZ székházában rendezett pódiumbeszélgetésen fektették le a szakértők a teljesen megújuló, 21. századi állami tájékoztatás alapjait a 16 elvesztegetett év után. A vitát a háttérből figyelő, frissen kinevezett miniszteri biztos jelenléte pedig egyértelműen jelzi, hogy a radikális reformok tervezése már megkezdődött a kulisszák mögött.

tv2-tenyek-helyreigazitas-magyar-peter-edesapja-varga-attila-2026

Lebukás élő adásban: bevallotta be a TV2 híradója, hogy hazudtak Magyar Péter édesapjáról

Hivatalos bírósági helyreigazítást volt kénytelen közölni szerda esti főműsoridős adásában a TV2 hírműsora, miután jogerősen is kiderült, hogy valótlan állításokat terjesztettek a jelenlegi miniszterelnök közeli hozzátartozóiról. A Tények adásában elhangzott beismerés pontot tett egy hónapok óta húzódó jogi vita végére, amely még a legélesebb választási kampányidőszakban vette kezdetét. A legkínosabb pillanatot azonban nem maga a jogi procedúra végeredménye, hanem a bocsánatkérést felolvasó bemondó személye szolgáltatta a képernyőn.

sebestyen-balazs-gyorfi-pal-mentoszolgalat-szovivo-rtl-tv2-2026

„Remélem, az RTL-en nem kap műsort” – Élő adásban szúrt oda a mentőszolgálat exszóvivőjének a rádiós sztár

Országos visszhangot váltott ki az Országos Mentőszolgálat ikonikus szóvivőjének hirtelen távozása, amelyről immár a legnépszerűbb reggeli rádióműsorban is részletes vitát nyitottak a műsorvezetők. A több évtizede hivatalban lévő kommunikációs igazgató leköszönése nemcsak az egészségügyi szakmát, hanem a hazai médiaipart is alaposan felrázta, hiszen egy országosan ismert arc vált hirtelen szabaddá a piacon. A népszerű reggeli show házigazdája azonban egy olyan szokatlanul nyers megjegyzéssel kommentálta a hírt, amely azonnal feszültséget szült a kereskedelmi televíziózás háttérvilágában.

vona-gabor-rtl-arulok-reality-szereples-2026

Kétségbeesett lépés a politikai süllyesztő ellen: Az RTL sikerműsorában tűnhet fel a bukott miniszterelnök-jelölt, Vona Gábor

Teljesen váratlan fordulatot vehet az egykori Jobbik-elnök és miniszterelnök-jelölt karrierje, miután a legfrissebb sajtóértesülések szerint egy népszerű kereskedelmi televíziós valóságshow-ban térhet vissza az országos nyilvánosság elé. Az esetleges szereplés éles ellentétben áll a politikus korábbi, a kereskedelmi médiát élesen elítélő nyilatkozataival.

tarr-zoltan-grosz-judit-kozmedia-miniszteri-biztos-kinevezes-2026

„Felszámolják az orbáni hazugságipart” – Tarr Zoltán bejelentette, hogy ki fogja vezetni a közmédiát, teljes átalakítás lesz

A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter hivatalosan is bejelentette, hogy külön miniszteri biztost nevezett ki a közmédia teljes átalakítására és a korábbi rendszer felszámolására. Tarr Zoltán döntése értelmében a feladattal a széleskörű vállalati és médiapiaci tapasztalatokkal rendelkező Grósz Juditot bízták meg a kulcsfontosságú átmeneti időszakban.

papp-daniel-mtva-vezerigazgato-felmondas-2026

Papp Dániel meghajolt Magyar Péter előtt: Lemondott az MTVA vezérigazgatója, megkezdődött a közmédia felszámolása

Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója hivatalosan is benyújtotta munkaviszonya megszüntetésére vonatkozó kérelmét, amelyet Koltay Andrásnál, az NMHH Médiatanácsának elnökénél kezdeményezett. A közmédia első embere a felmondási ideje alatt még ellátja a pozíciójából adódó feladatait, azonban távozásával új fejezet kezdődik a közszolgálati médiumok életében.

muranyi-andras-index-kinevezes-botrany-reszletek

„Hiteltelen és aljadék” – Hatalmas botrány robbant ki az Index váratlanul kinevezett új vezetője, Murányi András körül

Több évnyi politikai kommunikációs kitérő után visszatér az újságíráshoz a bezárt Népszabadság utolsó főszerkesztője, aki a jövőben felelős szerkesztőként folytatja karrierjét egy nagy hazai hírportálnál. A kinevezés azonnal komoly hullámokat vert a nyilvánosságban, miután előkerült egy 2020-as bejegyzés, amelyben az újságíró még rendkívül kemény szavakkal illette a mostani munkaadóit.

deak-daniel-megafon-tavozas-facebook-oldala-

Kiszivárgott az igazság a leépítésekről: Deák Dániel távozott a Megafontól és a XXI. Század Intézettől, most már „kormányfüggetlenként” folytatja

Jelentős fordulat állt be a hazai politikai influenszervilágban, miután a jelek szerint a leginkább ismert arcnak számító elemző teljesen megszakította a kapcsolatot a Megafonnal és a Schmidt Mária vezette intézménnyel. A korábbi kormánypárti véleményvezér a profilját átalakítva immár kormányfüggetlen politológusként hivatkozik magára.

tarr-zoltan-kozmedia-atalakitas-michael-mcgrath-eu-biztos

„Vége a lehallgatásoknak és a hazugságoknak…” – Az EU is rábólintott Tarr Zoltánék hatalmas közmédia-tervére, két lépésben reformálják meg

Átfogó, strukturális reformokat indít el a Tisza-kormány a hazai közmédiarendszer átszervezésére. Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a legfrissebb hivatalos bejegyzésében bejelentette, hogy a kabinet két jól elkülöníthető lépésben fogja végrehajtani a közmédia teljes átalakítását. A folyamat részeként egy széles körű társadalmi egyeztetés is kezdetét veszi.

mtva-kiszivárgott-levelezés-nemeth-zsolt-szerkesztési-utasitas

„Aki nem bírja, menjen szabadságra…” – Sokkoló belső levelezés szivárgott ki az MTVA-ból, Németh Zsolt lebukott, Magyar Péter és a Tisza lépett

Súlyos szakmai és politikai botrány robbant ki a közmédia körül, miután az RTL Híradó birtokába kerültek az MTVA Hírigazgatóságának belső, kiszivárgott e-mailjei. A dokumentumok részletesen feltárják, hogyan adtak felülről pontos szerkesztési utasításokat a munkatársaknak a Tisza Párt lejáratását célzó anyagok elkészítéséhez a választási kampány finisében.

kalomista gabor filmezes visszavonulas

„Bár senkit nem üldöznek hivatalosan, én mégis tapasztaltam erre utaló jeleket” – Kálomista Gábor most visszavonul a filmezéstől, és amit a rendszerről mondott, meglepő

Kálomista Gábor, az Elk*rtuk producere bejelentette: visszavonul az aktív filmezéstől, és átadja a Megafilm vezetését feleségének. A KözTér podcastban azt is elmondta: bár hivatalosan senkit nem üldöznek politikai alapon, ő mégis tapasztalt erre utaló jeleket – különösen a színházi szférában.