Dukász Magor, a propagandaközpont egyik alapítója az április 12-i sorsdöntő választások éjszakáján még arról próbálta meggyőzni az egybegyűlteket, hogy a gépezet működése zavartalanul folytatódik a jövőben. A Facebook- és YouTube-csapat számára összehívott, zárt ajtók mögötti értekezleten azonban pillanatok alatt megváltozott a hangulat, amikor a munkatársak szembesítették a vezetőséget a belső, valósággal köszönőviszonyban sem lévő előrejelzésekkel. A feszült hangvételű beszélgetés során először került terítékre az a vészforgatókönyv, amely a többmilliárdos állami és alapítványi hátteret feladva, a puszta túlélést jelentő közösségi finanszírozásra való átállást vizionálta a stúdiókban. Vajon mi történhetett a háttérben, ami miatt az alapító váratlanul megszüntette a cég hivatalos WhatsApp-csoportját, majd a munkatársakat a sokkal diszkrétebb Signal alkalmazás használatára utasította – írja a Media1.
Megafon irodáinak teljes kiürítése és a felszerelések értékesítése
Fideszes média teljes összeomlása a választási kudarcok után
Kapcsolódó cikk
Brutális leszámolás élőben: „Ott rohadjatok meg, ahol vagytok!” – üzente Majka a Mandinernek, a Pesti Srácoknak és Megafonnak
Majka, a Mandiner és a Pesti Srácok áll a legújabb hazai botrány középpontjában, miután a népszerű rapper a pénteki Budapest Park-beli koncertjén élesen bírálta a kormánypárti médiát. A 24.hu beszámolója szerint a zenész a 23. fellépésén a 2026. április 12-i választások eredményeit is értékelte a közönségnek, miközben kíméletlen szavakkal búcsúzott el a jobboldali sajtótermékektől.
A tömeges leépítésekről szóló határozatok átadásakor több főszerkesztőt is azonnali hatállyal, biztonsági őrök kíséretében vezettek ki a székházakból, hogy megakadályozzák a belső céges dokumentumok és szerveradatok esetleges lementését a hálózatról.
Kapcsolódó cikk
„Tudtam, hogy ciki az Origo, közben a Tiszára szavaztam, utáltam is a Fidesz” – Kitálaltak a Mediaworks leépítés miatt kirúgott dolgozói
A Mediaworks Üllői úti székháza kedden egy hatalmas, zsibongó siralomházzá változott, miután a kiadó vezetése elkezdte azonnali hatállyal utcára tenni a fideszes médiabirodalom munkatársait. A kirúgott és az épület előtt dobozoló dolgozók között megdöbbentő vallomások hangzottak el a 2026-os választási bukás utáni belső hangulatról, a szerkesztőségi megalkuvásokról és arról, hogy valójában hányan is szavaztak közülük titokban a Tisza Pártra a benti elvárásokkal szemben.





