És ez még nem minden!
A Szentkirályi Magyarország alapítója, Balogh Levente váratlanul rosszul lett a Blaha Lujza téren. Az üzletember, aki éveken át hatalmas nyomás alatt építette fel cégbirodalmát, összeomlott és sürgős orvosi segítségre szorult. A történtekről és az azt megelőző időszakról Balogh Levente “A vizek ura” című életrajzi könyvében számol be részletesen.
Balogh Levente története példaként szolgálhat a vállalkozói siker és a hozzá kapcsolódó kihívások kapcsolatáról. Az üzletember sikerei mellett a könyvben őszintén beszél azokról a nehézségekről is, amelyekkel szembe kellett néznie, beleértve a majdnem végzetes versenyt az olasz Mattoni céggel, és a későbbi 8 milliárdos veszteséget.

Kapcsolódó cikk

“Megalapítottuk a CEMF-et, a Central European Mineral Water holdingot, aminek a tulajdonosa a Mattoni család és az én Baleinvest Kft.-m. Nekik van 80%-uk, nekem 20, viszont én lettem a holdingnak és a felügyelőbizottságnak is az elnöke. Úgyhogy a magyar rész tulajdonképpen a mai napig hozzám tartozik, nemcsak vezetői szempontból, hanem tulajdonosi szempontból is” – idézi a Nap Híre.

Milyen következményekkel járt a vállalkozás?

A vállalkozó elmondása szerint az üzleti döntések és a hatalmas felelősség érzelmi és fizikai terhet róttak rá.
A Blaha Lujza téren történt összeomlása után rádöbbent, hogy szüksége van pihenésre és arra, hogy maga mögött hagyja a stresszt, hogy tovább élhessen és vezethesse vállalkozását.

Milyen tanulságokat vonhatunk le?

Balogh Levente esete rávilágít arra, hogy a vállalkozói siker nem csupán anyagi gyarapodást, hanem személyes áldozatokat is jelenthet. Az őszinte vallomások és a nyílt beszámolók segíthetnek más vállalkozóknak felkészülni a hasonló kihívásokra és jobban kezelni a vállalkozásukkal járó stresszt.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet