Elindult Kijevbe a Barátság kőolajvezeték állapotát vizsgáló magyar küldöttség.
Elindult Kijevbe a Barátság kőolajvezeték állapotát vizsgáló küldöttség, amelynek célja, hogy a tárgyalóasztalnál a magyar érdeket határozottan képviselje és a kőolajvezeték minél hamarabb újrainduljon – közölte Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára, a küldöttség vezetője szerdán a záhonyi magyar–ukrán határátkelőhelyen az MTI szemléje szerint.
A Magyar Közlönyben egy héttel ezelőtt jelent meg az a kormányhatározat, amely magyar tényfeltáró küldöttség létrehozásáról döntött. A kormány felkérte a Mol Nyrt.-t, hogy delegáljon tagot, a küldöttség további tagjairól Czepek döntött.
Kapcsolódó cikk
Ukrán sajtóvisszhang: kemény diplomáciai és jogi válaszlépéseket sürgetnek Kijevben a határon lefoglalt pénzszállítmány ügyében
Kijevben mostanra valószínűleg már mindenki tudja, hogy a magyar vámosoknál még az aranyrudak is elakadnak, ha az Oschadbank nem várt akadályba ütközik a határon.
Korábban Orbán Viktor egy videóban jelentette be, hogy a kormány rendelkezésére álló műholdfelvételek, információk alapján üzemelhetne a Barátság kőolajvezeték, miközben az ukránok szerint a föld alatti, tehát műholdról nem látható vezeték továbbra is sérült, és a javításához tűzszünetre lenen szükség.
Kapcsolódó cikk
Német vizsgálat derített fényt a rejtélyes ukrán aranykonvoj szállítmányának eredetére
A német sajtó nagy terjedelemben foglalkozott a Magyarországon elfogott ukrán aranykonvoj történetével. Az olvasók számára egyértelmű, hogy milyen pénzt akartak Ukrajnába szállítani.
Kapcsolódó cikk
Orbán Viktor húzott egy váratlant, kiszivárgott a levele: mégsem vétózza meg a 90 milliárdos ukrán hitelt?
Kiszivárgott Orbán Viktor levele, amelyben jelezte: a magyar kormány feloldhatja az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós uniós hitel elleni vétóját, ha Brüsszel felméri a Barátság kőolajvezetékben keletkezett károkat.