Biró Ferenc Pál rámutatott a hazai közbeszerzések rendszerszintű hiányosságaira
Az Integritás Hatóság részletes kimutatást készített a pénzügyi veszteségekről
Kapcsolódó cikk
Feketén-fehéren kiderült, mit csinált a háttérben az antikorrupciós vezér: Vádat emeltek Bíró Ferenc Pál, az Integritás Hatóság elnökével szemben
Hűtlen kezelés és más bűncselekmények miatt hivatalosan is vádat emelt a Központi Nyomozó Főügyészség az Integritás Hatóság elnökével szemben, akire a hatóságok letöltendő szabadságvesztést és 23 milliós vagyonelkobzást is indítványoztak. A június 5-én, pénteken véglegesített vádiratot megelőzően a korrupcióellenes szervezet vezetője még arról beszélt a sajtónak, hogy a korábbi kormányzat folyamatos politikai nyomásgyakorlással próbálta ellehetetleníteni a munkáját az elmúlt években.
A korrupciót vizsgáló állami szervezet vezetőjének pozíciója körül korábban komoly politikai feszültségek alakultak ki, amikor az is nyilvánosságra került, hogy az Állami Számvevőszék elnöke hivatalosan is kísérletet tett a tisztségéből való elmozdítására.
A 60 ezer milliárd forint számszerűsítve így jött ki:
- A közvetlen közbeszerzési felárazás mintegy 12–15 ezer milliárd forint volt az elmúlt 16 évben.
- A korrupcióhoz köthető, közpénzből ténylegesen kivont fiskális veszteség konzervatív becslés szerint 35–40 ezer milliárd forint.
- A hosszú távú növekedési kár, az elmaradt GDP, a gyengébb beruházási környezet, a rosszabb infrastruktúra a 40–80 ezer milliárdos sávba esik.
Kapcsolódó cikk
Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítást: Kinyírja a Fideszt, de még a Mi Hazánkat is a 12 éves mandáturkorláttal
Magyar Péter, a Fidesz és a KDNP képviselői állnak annak a legújabb politikai javaslatnak a középpontjában, amely gyökeresen megváltoztathatja a hazai törvényhozás összetételét. A miniszterelnök hétfői bejelentése nyomán elindult adatgyűjtések azonnal rávilágítottak a volt kormánypárti frakciók belső demográfiai kihívásaira.