Munkahelykeresés esetén a BudapestÁllás – Link webpage oldalon érdemes körülnézni. A kiégés, toxikus munkahelyi környezet és az egyéb negatív tényezők hosszú távon kihatással lehetnek az egészségi állapotra, emberi kapcsolatokra, így ha felmerül a váltás kérdése, akkor az már mindenképp egy beszédes jel.
Állandó stressz
Sokan a stresszt nem veszik kellőképp komolyan. Holott hosszú távon pusztító hatása lehet az állandó idegeskedésnek. A lelki megterhelés idővel testi tüneteket eredményez és kiégéshez vezet, ami a munkában nyújtott teljesítményre is rányomja a bélyeget. Ha a munkavállaló már este sem képes lazítani, hanem az alvást is megakadályozza a munkán való gondolkodás, idegeskedés, akkor ideje meglépni a váltást, mivel később ez még rosszabb lesz.
Sajnos idővel az állandó stressz az emberi kapcsolatokra is kihatással lesz, hiszen állandóan a munkahelyi témák kerülnek előtérbe vagy épp ellenkezőleg, a munkavállaló teljesen bezárkózik, esetleg ingerlékennyé válik.
Toxikus munkahelyi környezet és/vagy igazságtalan főnök
Még a lelkileg legerősebb embert is idővel megtöri, ha egy olyan munkakörnyezetben kénytelen dolgozni, ahol a kollégák kiközösítik, megalázzák, bántják. Számos oka lehet annak, ha a kollégák ellenségesen viselkednek. Ilyen például a viszálykodás, személyiségbeli ellentétek és egyéb okok.
Sőt, akár a főnök egymagában is megtudja keseríteni a bent töltött időt. Egy igazságtalan, másokkal kivételező, a beosztottakat megalázó vagy szakmailag nem kompetens főnökkel kész rémálom együtt dolgozni.
Ilyen esetekben, ha a munkavállaló egyébként szereti a munkáját, akkor érdemes tenni egy próbát és megbeszélni a konfliktusokat. Ugyanakkor sajnos vannak olyan helyzetek, amikor a másik fél nem nyitott a kommunikációra, így nincs más opció, mint a váltás a lelki egészség megőrzése érdekében.
Szakmai kihívások hiánya
Vannak, akik megelégszenek azzal, ha bemennek a munkahelyre és letelik a nyolc vagy ennél több óra. Másoknak viszont szükségük van a szakmai kihívásokra és az előrelépési lehetőségekre. Egy motivált, lelkes dolgozó, aki szeretne feljebb lépni, ilyen esetben nem tehet mást, mint vált. Célszerű a főnökkel vagy a vezetőséggel beszélni, azonban, ha nincs rá esély, hogy előrelépjen, akkor jobb elköszönni.
Amikor felmerül a váltással kapcsolatos dilemma, akkor érdemes végiggondolni, hogy mi szól a meglévő munkahely mellett, illetve ellene. Akár egy kettéosztott papírra is fel lehet írni a pozitívumokat és negatívumokat. Ez a módszer nagymértékben megkönnyítheti a döntés meghozatalát.