Közlése szerint az elmúlt több mint két hétben közvetlenül a magyar-ukrán határszakaszon közel 180 ezren érkeztek Magyarországra, teljes számuk azonban a Romániából érkezőkkel együtt már a 360 ezret is meghaladja.

Kapcsolódó cikk

„Ez közelíti azt a nagyságrendet, amelyet 2015-ben a déli határszakaszon, a migrációs válság során tapasztaltunk”. Az államtitkár arról beszélt, a 1357-es segélyvonalon segítségével közel 700 millió forint felajánlás gyűlt össze, amiből 450 millió forint már el is ért a segítségpontokra.

kovács zoltán kormányszóvívő orosz-ukrán háború ukrán menekültek magyar honvédség
Kovács Zoltán Az Ukrán Határon A Magyar Honvédség Tagjaival / Fotó: Czeglédi Zsolt / Mti

A Sky News az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának adataira hivatkozva nemrég azt írta, Magyarországra péntekig 230 000-en érkeztek Ukrajnából.

Az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) emellett megjegyezte, hogy mára több mint kétmillió ember menekült el Ukrajnából az orosz invázió miatt összességében.

Mint beszámoltunk ebben a cikkünkben, február 24-e óta indultak el Magyarország felé ukrán menekültek.

Kapcsolódó cikk