A kormányszóvivő rendőrség is azonosítani tudta az elkövetőt. Egy, Vitályos Eszter fideszes képviselőjelöltnek dolgozó aktivistára lőttek gázfegyverrel Szentendrén. Az esetről maga az aktivista számolt be telefonon a kormányszóvivői feladatokat is ellátó politikusnak, akinek stábja videón felvette a beszélgetést. Ezek szerint az aktivista becsengetett az egyik lakásba, elmondta, hogy Vitályos Eszternek gyűjt aláírásokat. Ezután az önkéntes elmondása szerint egy gázriasztó pisztollyal rálőtt a lakó. Az aktivista elszaladt, szerencsére az ijedségen kívül semmi baja nem lett. Vitályos azt kérte az emberétől, hogy mindenképpen tegyen feljelentést a rendőrségen.

Kapcsolódó cikk

Vitályos azonban a rendőrség nélkül is tudta, hogy ki a felelős a történtekért.

„Ez a Tiszás gyűlöletkeltés következménye. Ide vezet Magyar Péter, a TISZA Párt és helyi jelöltjeik folyamatos hergelése és gyűlöletkampánya”

– írta a fideszes politikus. Az esettel kapcsolatban Orbán Viktor miniszterelnök is megszólalt, nyugalomra intett mindenkit. „Őrizzük meg hidegvérünket” – kérte.

Kapcsolódó cikk

Magyar Péter a Szentendrén állítólag meglőtt fideszes aktivistáról: „Ez kevés lesz, ezt már senki nem hiszi el”.

Kapcsolódó cikk