„Nagy bravúr, amit a kormány a válságkezelésben elért” – Áder János értékelte az Orbán-kormány munkáját, és amit a kegyelmi ügyről mondott, figyelemre méltó
Áder János volt köztársasági elnök először szólalt meg részletesen Novák Katalin kegyelmi botránya kapcsán – és bár egyenes választ nem adott, a sorok között nagyon is egyértelmű üzenetet fogalmazott meg.