Az érzelmek elkerülhetetlenek, de idővel változnak is. Meg kell értenünk, hogy az öregedés hogyan befolyásolja érzelmeinket, így végre megérthetjük, miért viselkedik például a nagypapa úgy, ahogy.
A Bright Side összeszedte, mi az oka annak, hogy ahogy idősödünk, kevésbé válunk érzékennyé az érzelmekre, és miért látja úgy a tudomány, hogy az öregek boldogabbak lehetnek.
Az idősebbek jobban képesek megbirkózni a haraggal.
Valószínűleg mindannyian voltunk tanúi vagy tapasztaltunk megfélemlítést fiatalabb korunkban, és az iránta való érzékenységünk sokkal nagyobb volt, mint most.
A fiatal serdülők dühösebbek lehetnek, mert nem tudják, hogyan kell megfelelően elemezni és megosztani érzéseiket. A pubertás alatti hormonjaik nagymértékben befolyásolhatják a hangulatukat, és nem igazán tudják kezelni a nagy érzéseket, például a haragot, mint a felnőttek.
Bizonyos értelemben az idő valamelyest kioltja bennünk a haragot. Az idősebbek arra használják fel korábbi tapasztalataikat, hogy jobban megbirkózzanak a haraggal.
Gyakran az idősek kevesebb emberrel élnek együtt, és kevesebb nagy életeseményben vesznek részt, így kevesebb a kiváltó tényező az életükben.
Pozitívabb érzelmekkel és pozitív kilátásokkal is rendelkeznek.
Bár az életkor előrehaladtával kevesebb félelmet és haragot érzünk, a boldogságra való érzékenységünk változatlan marad, és az életkor előrehaladtával lassan felhalmozódik. Valószínűleg ezért szeretnek a gyerekek olyan izgatottan menni a nagyszülői házba!
Az idős embereknek más a mentális perspektívája is, amikor az öregedésről van szó. Minél jobban tudatában vannak annak, hogy van még egy kis idejük, annál inkább beleélik magukat olyan helyzetekbe, amelyek pozitív érzelmeket adnak, és megszabadítanak a negatív érzelmektől.
Az idősek kevésbé aggódnak.
Bár logikusnak tűnik, hogy az idősek jobban aggódnak egészségügyi problémáik és kevesebb szociális kapcsolatuk miatt, valójában sokkal kevésbé aggódnak, mint a fiatal felnőttek.
Teljesen tudatában vannak annak, hogy az életkor előrehaladtával változnak, így jobban képesek megbirkózni és elfogadni önmagukat – ami kevesebb aggodalomra ad okot.
Ha azonban nehéz számukra a jó oldalt nézni, akkor érzelemszabályozási stratégiákat alkalmaznak, hogy megfelelően csökkentsék ezeket a nyomasztó érzéseket.
Kapcsolódó cikk
Ez történik a testünkkel, amikor kiabálunk, és így előzhetjük meg
A haragnak nem várt egészségügyi hatásai lehetnek.