A körmösök csiszolófejek számos fajtájával találkozhatnak munkájuk során, azonban nem mindegy, melyiket mire használják. Célszerű egy tanfolyam keretében közelebbről megismerkedni ezekkel az eszközökkel alkalmazásukkal.

Nincs egyetemes rendszer, ami pontosan előírná, hogyan kell használni, de akad néhány alapvető tanács. Ha közelebbről megismerkedsz a csiszolófejekkel, tapasztalataidon keresztül idővel rájössz, melyik számodra a legideálisabb.

A tökéletes gépi manikűr és pedikűr meghatározó segédeszköze a magas minőségű gyémánt csiszolófej. Ezzel a típussal makulátlanul előkészíthetők a körmök a kezelés további részéhez.

Gyémánt csiszolófej használata régen

Kezdetben egészen más volt a funkciója a gyémánt csiszolófejeknek, mint napjainkban. Ebből is látszik, mennyire gyorsan fejlődik és újul meg a kéz- és körömápoló szakma eszköztára és módszerei is.

Eredetileg ezeket a szerkezeteket „bolyhozáshoz”, azaz bufferezéshez vették igénybe a manikűrösök. Napjainkban elsősorban a sáncok tisztítására és a bőrredő eltávolítására használják.

A gyémánt csiszolófejek segítségével olyan módon elő lehet készíteni a körmöt, hogy akár 2 héttel is késleltethető a lenövés látszata. A sokfajta gyémánt csiszolófej közül mindenki eldöntheti, melyikkel szeretne dolgozni.

Miért előnyös a gyémántporos csiszolófej?

Hagyományos manikűr során bőrfeltolóval visszatoljuk a bőrt a körömről, majd levágjuk bőrvágó ollóval. Így nyerünk néhány millimétert, amivel optikailag nyújtani tudjuk a köröm hosszúságát.

A gyémánt csiszolófejekkel azonban sokkal jobb végeredmény érhető el az elhanyagoltabb körmön és bőrön is. Különböző speciális formájú csiszolófej típusokat alkalmazhatunk, melyekkel könnyedén ki lehet tisztítani a sáncokat, illetve eltávolítani az elhalt bőrréteget.

A bőrvágó ollóra már nem lesz szükség, lényeg, hogy mindenki egyénileg megtalálja a számára legoptimálisabb csiszolófejeket. A vendégek körében is nagyon kedvelt ez a módszer, hiszen komfortosabb és gyorsabb a munkafolyamat, emellett szebb a végeredmény.

Mire alkalmasak a különböző csiszolófejek?

Az orosz manikűr vagy száraz gépi manikűr sokkal tartósabb eredményt mutat, mint a hagyományos manikűr. Ehhez 5-6 féle csiszolófejet is érdemes használni, így a letapadt bőr gyakorlatilag 100%-a eltávolítható.

Az így előkészített körömre sokkal nagyobb felületen tudjuk felvinni a géllakkot vagy a műköröm alapanyagot. Ezáltal nemcsak szebb és esztétikusabb külsőt adunk a kezeknek, de az eltávolított bőr is később fog visszanőni.

Hegyesebb gyémánt csiszolófejet leginkább a sáncok és a szarupárkány tisztítására, valamint a kutikula megemelésére javasolt használni. Alacsony fordulatszámon, mindkét irányban tanácsos működtetni a gépet.

A hegyes fejjel megemelt bőrt kitűnően el lehet távolítani a gömb formájú csiszolófejekkel.

Bármelyiket is működteted, vedd figyelembe, hogy a csiszolófejek használatukból eredően kopnak. Ezért mindenképp cserélni kell őket a megfelelő minőség és gyorsaság érdekében.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

wazamba online kaszino sportfogadas

Wazamba: Az online kaszinók csúcsa

A Wazamba nem csupán egy kaszinó – ez egy kaland! A felhasználói statisztikák azt mutatják, hogy a játékosok több mint 85%-a visszatér, hogy újra és újra átélje az élményt.

ajtorendeles.hu - 2024 október - Cikk 2

Zenehallgatás a csendes szobában

Ismerős az érzés, amikor szeretnénk otthon, csendes magányunkban vagy a párunkkal kettesben megnézni egy filmet, vagy meghallgatni a kedvenc zenénket, de a lakásba beszűrődő zavaró zajok élvezhetetlenné teszik az élményt?

httpsszombathelyallas.hu - 2024 október - Cikk2

Fizikai munka pro és kontra

Mikor a mozikba kerül egy film, a nézők a legtöbbször csak a színészek teljesítményét méltatják, ritka esetben az operatőr, a vágó és a zeneszerző munkáját dicsérik.

ID-2282

A top 3 illat, ami kikapcsolja az embereket

Az illatok ereje évszázadok óta ismert, és a modern életben egyre többen fedezik fel, hogy a különböző illatok képesek segíteni a relaxációban és a mindennapi stressz levezetésében.

ID-2242

Miért fájnak reggel jobban az ízületeink?

Az ízületi fájdalom már önmagában rendkívül kellemetlen, nem még reggel, amikor az éjszakai pihenés után felkelünk, és sokkal intenzívebben sajog a panaszos területen testünk.