Nincs egyetemes rendszer, ami pontosan előírná, hogyan kell használni, de akad néhány alapvető tanács. Ha közelebbről megismerkedsz a csiszolófejekkel, tapasztalataidon keresztül idővel rájössz, melyik számodra a legideálisabb.
A tökéletes gépi manikűr és pedikűr meghatározó segédeszköze a magas minőségű gyémánt csiszolófej. Ezzel a típussal makulátlanul előkészíthetők a körmök a kezelés további részéhez.
Gyémánt csiszolófej használata régen
Kezdetben egészen más volt a funkciója a gyémánt csiszolófejeknek, mint napjainkban. Ebből is látszik, mennyire gyorsan fejlődik és újul meg a kéz- és körömápoló szakma eszköztára és módszerei is.
Eredetileg ezeket a szerkezeteket „bolyhozáshoz”, azaz bufferezéshez vették igénybe a manikűrösök. Napjainkban elsősorban a sáncok tisztítására és a bőrredő eltávolítására használják.
A gyémánt csiszolófejek segítségével olyan módon elő lehet készíteni a körmöt, hogy akár 2 héttel is késleltethető a lenövés látszata. A sokfajta gyémánt csiszolófej közül mindenki eldöntheti, melyikkel szeretne dolgozni.
Miért előnyös a gyémántporos csiszolófej?
Hagyományos manikűr során bőrfeltolóval visszatoljuk a bőrt a körömről, majd levágjuk bőrvágó ollóval. Így nyerünk néhány millimétert, amivel optikailag nyújtani tudjuk a köröm hosszúságát.
A gyémánt csiszolófejekkel azonban sokkal jobb végeredmény érhető el az elhanyagoltabb körmön és bőrön is. Különböző speciális formájú csiszolófej típusokat alkalmazhatunk, melyekkel könnyedén ki lehet tisztítani a sáncokat, illetve eltávolítani az elhalt bőrréteget.
A bőrvágó ollóra már nem lesz szükség, lényeg, hogy mindenki egyénileg megtalálja a számára legoptimálisabb csiszolófejeket. A vendégek körében is nagyon kedvelt ez a módszer, hiszen komfortosabb és gyorsabb a munkafolyamat, emellett szebb a végeredmény.
Mire alkalmasak a különböző csiszolófejek?
Az orosz manikűr vagy száraz gépi manikűr sokkal tartósabb eredményt mutat, mint a hagyományos manikűr. Ehhez 5-6 féle csiszolófejet is érdemes használni, így a letapadt bőr gyakorlatilag 100%-a eltávolítható.
Az így előkészített körömre sokkal nagyobb felületen tudjuk felvinni a géllakkot vagy a műköröm alapanyagot. Ezáltal nemcsak szebb és esztétikusabb külsőt adunk a kezeknek, de az eltávolított bőr is később fog visszanőni.
Hegyesebb gyémánt csiszolófejet leginkább a sáncok és a szarupárkány tisztítására, valamint a kutikula megemelésére javasolt használni. Alacsony fordulatszámon, mindkét irányban tanácsos működtetni a gépet.
A hegyes fejjel megemelt bőrt kitűnően el lehet távolítani a gömb formájú csiszolófejekkel.
Bármelyiket is működteted, vedd figyelembe, hogy a csiszolófejek használatukból eredően kopnak. Ezért mindenképp cserélni kell őket a megfelelő minőség és gyorsaság érdekében.