Miután a lengyel kormány "rákos daganatként" hivatkozott Oroszországra, felvennék őket is a nácitlanításra szoruló országok közé.

Az orosz állami hírügynökség, a RIA Novosztyi oldalán jelent meg a hír, miszerint az orosz parlament alsóháza Lengyelország felvételét javasolja a „nácitlanításra szoruló országok” listájába, írja a Bors.

A javaslat előzménye, hogy a lengyel kormányfő, Mateusz Morawiecki „egész Európára halálos fenyegetést jelentő rákos daganatnak” nevezte Oroszországot egy nyilatkozatában.

Andrzej Duda lengyel elnök is kritizálta az országot, ő azt mondta, az oroszoknak előbb-utóbb kártérítést kell fizetnie Ukrajnának.

A lengyel vezetés kijelentései Oroszországról „mint rákos daganatról” és az Ukrajnának nyújtott kártérítésekről arra késztetik az Oroszországi Föderációt, hogy felvegye a nácitlanításra szoruló országok sorába

– mondta Oleg Morozov, az Állami Duma ellenőrző bizottságának elnöke.