Ezek közül azonban rendkívül nehéz feladat eldönteni azt, hogy mégis melyiknek hihetünk, hogyan szűrhetjük ki, hogy a külföldi és a belföldi hírek közül melyiknek van tényleges hírértéke, és melyik van tele félinformációkkal vagy szubjektív véleményekkel.
De egyáltalán nem lehetetlen
Csupán annyi a dolgunk, hogy keresünk egy olyan médiumot, amely próbál tárgyilagos maradni, és mellőzi a felesleges véleményosztást. Abban az esetben ugyanis, ha ezek a feltételek teljesülnek, akkor sokkal valószínűbb, hogy hiteles az információ, és ténylegesen a valóságot tükrözi.
Bár vannak, akik tökéletesen megelégednek a színezettel közölt vagy bizonyos nézőponthoz igazított hírekkel is. Ezért igazából azt, hogy melyik csatornát tartjuk hitelesnek, leginkább az befolyásolja, hogy milyen az egyéni megítélésünk.
Sőt, olyanok is akadnak, akik szeretnek teljesen elzárkózni a világ történései elől
Ez bizonyos szempontból abszolút érthető, hiszen senki sem szívesen gondol bele abba, hogy egyszer az ő házát is felrobbanthatják, vagy éhezni és fázni fog a háború miatt, de az manapság már egyáltalán nem életszerű, hogy nem követjük a híreket.
Persze a médiában keringő képek a háborús helyszínekről, vagy a gazdasági válságról szóló információk folytonos ismétlődése egyfajta traumaként ér minket, különösen akkor, ha mindezeket még személyes történetek is alátámasztják, vagy konkrét személyek beszélnek a veszteségeikről, de az nem megoldás, hogy elzárkózunk előlük.
A szakértők szerint az a legjobb, ha lélekben felkészülünk arra, hogy felkavaró eseményekkel szembesülünk, és ha beismerjük magunknak, hogy ezek bizony megérintettek minket. De ha úgy érezzük, hogy nekünk ez már túl sok, és szeretnénk csökkenteni az érzelmi hatást, akkor érdemes letekerni a hangerőt a televízión, illetve a közösségi médiában felugró videókban, vagy teljesen ignorálni őket azáltal, hogy kikapcsoljuk a videófelvételek automatikus lejátszását.
A negatív hírek folyamatos hajhászása rossz hatással lehet a viselkedésünkre
Az elmúlt évek során számos pszichiáter erősítette már meg azt a tényt, hogy ha folyamatosan követjük a negatív híreket, akkor az komoly hatással lehet az empátiánkra és a viselkedési kultúránkra.
Amikor ugyanis rossz híreket olvasunk, akkor bekapcsol a szervezetünkben a stresszreakció, amelynek következtében adrenalin és kortizolhormon termelődik, és ha ez gyakran megtörténik, akkor az agyunk egy idő után rááll arra, hogy folyamatosan a rossz híreket keresse.
Így elkezdünk a világra úgy tekinteni, mintha veszélyes hely volna, és bezárkózunk. Ez a fajta negativizmus pedig az egészségünkre is rossz hatással lehet. Egyáltalán nem éri meg tehát folyamatosan a világ nagy problémáin őrlődni!