Sokan rossz szájízzel gondolnak vissza a középiskolai matematikaórákra, ahol sok felesleges adattal, képlettel terheltek bennünket. Már akkor felmerül többekben a kérdés: mikor fogom én ezt hasznosítani? Nos, ha még ennyi év után is emlékszel arra, hogy mi az a szögfelező, akkor nagyobb eséllyel tudod jól rögzíteni az újonnan vásárolt napvitorlát! Mutatjuk, hogyan csináld!

A napvitorla rögzítése

Manapság egyre nagyobb divat a napvitorla, sokan használják kerti árnyékolóként, hiszen számos előnyös tulajdonsággal rendelkezik. A napellenzővel szemben a napvitorla rögzítése egyszerű, nem kell hozzá különösebb szakértelem, elég, ha követjük az utasításokat és a Napvitorla webshop kiegészítőit használjuk.

A webshop munkatársai jól értenek a vásznak rögzítéséhez, így szakszerű tanácsokkal tudnak ellátni. Már több mint 3 éve foglalkoznak vízálló és vízáteresztő napvitorlák árusításával, többféle típus közül lehet választani a kínálatukból.

A vitorlák rögzítése – legyenek bár háromszög, négyzet vagy téglalap alakúak – ugyanazon az elven zajlik, így ha egyet feltettünk a megfelelő helyre, rögtön mellé is tehetjük a következőt.

Nagy divat ugyanis, hogy nem egy nagy, széles vásznat feszítenek ki az emberek a kert vagy a terasz fölé, hanem több, kisebb, eltérő színű napvitorlával teszik esztétikusabbá a területet. Nézzük, milyen mesteri fogásokat kell alkalmazni ahhoz, hogy a vitorlák kellően feszesek legyenek, és hogy a feltámadó szélben is szépen lobogjanak!

Keresd a szögfelezőt!

Az első teendőnk eldönteni, hogy hová kerül a napvitorla. Az adott terület méreténél legalább 0,5 méterrel kisebb vásznat kell választanunk, hiszen a rögzítésre is gondolnunk kell. Fontos, hogy a rögzítőelemet, amire felkerül a vitorla, a szögfelezők meghosszabbításával jelöljük ki.

A kötőelemekkel is számoljunk, kisebb vitorlák kézi feszítése esetén 13 cm-t, nagyobb vitorlák feszítéséhez minimum 35 cm-t. Ha megvan a vászon, akkor kezdjünk csak neki a tartók elhelyezéséhez.

Sokan a ház falán helyezik el az egyik rögzítőpontot, ami jó megoldás lehet. Ha azonban szigetelve van az épület, akkor legalább 30 cm hosszú kampót csavarozzunk a falba! Minden esetben győződjünk meg arról, hogy a rögzítés stabil!

Érdemes spanifereket használni a feszítéshez, és amikor minden a helyére került, akkor kicserélni ezeket a fém kötőelemekre. Így elkerülhetjük, hogy túl feszes vagy túl laza legyen a kész árnyékoló.

Kiegészítők a rögzítéshez

A Napvitorla webshop kínálatában megtalálható termékekhez feszítőzsinórt is adnak, amelyeket a sarkokban található INOX felfogó gyűrűkbe kell befűzni. Külön megvásárolható a szakszerű felhelyezéshez egy csomag, amely a következőket tartalmazza:
  • 2 db rozsdamentes acél kampós huzalfeszítő (M6)
  • 2 db rozsdamentes acél karabiner
  • 4 db rozsdamentes acél talpas rögzítőszem
  • 16 db csavar
  • 16 db tipli (műanyag dübel)
Egy rövid tájékoztatófüzetet is csatolnak a tulajdonosok a napvitorlák mellé, amelyben részletes leírás olvasható a rögzítés helyes módjáról.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

wazamba online kaszino sportfogadas

Wazamba: Az online kaszinók csúcsa

A Wazamba nem csupán egy kaszinó – ez egy kaland! A felhasználói statisztikák azt mutatják, hogy a játékosok több mint 85%-a visszatér, hogy újra és újra átélje az élményt.

ajtorendeles.hu - 2024 október - Cikk 2

Zenehallgatás a csendes szobában

Ismerős az érzés, amikor szeretnénk otthon, csendes magányunkban vagy a párunkkal kettesben megnézni egy filmet, vagy meghallgatni a kedvenc zenénket, de a lakásba beszűrődő zavaró zajok élvezhetetlenné teszik az élményt?

httpsszombathelyallas.hu - 2024 október - Cikk2

Fizikai munka pro és kontra

Mikor a mozikba kerül egy film, a nézők a legtöbbször csak a színészek teljesítményét méltatják, ritka esetben az operatőr, a vágó és a zeneszerző munkáját dicsérik.

ID-2282

A top 3 illat, ami kikapcsolja az embereket

Az illatok ereje évszázadok óta ismert, és a modern életben egyre többen fedezik fel, hogy a különböző illatok képesek segíteni a relaxációban és a mindennapi stressz levezetésében.

ID-2242

Miért fájnak reggel jobban az ízületeink?

Az ízületi fájdalom már önmagában rendkívül kellemetlen, nem még reggel, amikor az éjszakai pihenés után felkelünk, és sokkal intenzívebben sajog a panaszos területen testünk.