A nehéz embereknek 7 alapvető személyiségjegye van. Ide tartozik a nagyképűség, az agresszivitás, az érzéketlenség, a gyanakvás, a manipuláció, a kockázatvállalás és az uralkodás. És bár semmit sem tehetünk, hogy könnyedebbé tegyük ezeket az embereket, segíthetünk magunkon, ha felkészülünk arra, hogy legközelebb vitába kerülünk egy ilyen személlyel.
A Bright Side összegyűjtött néhány tippet, amelyek segíthetnek a konfliktusok kezelésében.
Beszélj a problémáról séta közben
Ha egy nehéz személlyel kell beszélned vagy megoldanod egy problémát, tedd ezt séta közben. Így mindketten kevesebb negatív energiát halmoztok fel, és elkerülhetitek a személyes interakciókat. Minél több zavaró tényezőt biztosít a környezet, annál kisebb az esélye annak, hogy a beszélgetés veszekedéssé fajuljon.
Például, ha kollégád meghív egy kávézóba, mondd azt, hogy már megittál egy csésze kávét, és javasolj inkább egy sétát.
Légy határozott
Változtass a kényes helyzetek megközelítésén. A „te” állítások használata helyett próbálj meg „én” állításokat használni. Például, ha a barátnőd megkérdezi tőled, hogy néz ki rajta egy szoknya, ne mondd neki, hogy nem áll jól neki, mert ez vitához vezethet.
Ehelyett mondd azt, hogy jól néz ki, de úgy gondolod, hogy a kék jobban fog állna rajta. Nem fog megsértődni, és tiszteletben tartja a véleményedet.
Állíts fel határokat és tartsd be azokat
Bizonyos határok felállítása valakivel eleinte kihívást jelenthet, különösen, ha nagyon közel állsz ehhez a személyhez. De az egészséges kapcsolat kulcsa lehet annak eldöntése, hogy melyik viselkedést vagy hajlandó elviselni, és melyiket nem.
Például, ha anyukád több tucatszor megkérdezi, mikor tervezel babát, akkor azt mondhatod: „Ha újra megkérdezed, mikor tervezek babát, akkor elmegyek.” Ne felejts el mindig ragaszkodni a felállított határokhoz, különben a személy továbbra is át fogja lépni őket.
Fordíts rájuk minden figyelmet
A nehéz emberek valószínűleg kényelmetlenséget okoznak. De ha védekezően reagálsz, akkor több hatalmat adsz a személynek, hogy „zaklasson”. Ehelyett kérdések feltevésével irányítsd vissza rájuk a figyelmet.
Tehát abban a pillanatban, amikor úgy érzed, hogy az illető kellemetlen megjegyzésekkel készül elárasztani, azonnal válts témát. Ezt hatékonyan megteheted, ha olyat kérdezel tőlük, ami rájuk helyezi a reflektorfényt, valamit, amivel egy ideig dicsekedhetnek.
Inkább a pozitív dolgokra koncentrálj, mint a negatívakra
Ne tegyél negatív megjegyzéseket, és maradj barátságos. Nem tudod, min megy keresztül az illető, és talán jogos a viselkedése. Például, ha a barátod késik, ne fordulj hozzá negatív megjegyzéssel ne vágd a fejéhez, hogy késett. Ehelyett mondd azt, hogy örülsz, hogy megérkezett.
Így a barátod akár bocsánatot is kérhet tőled, és megmagyarázhatja a késés okát, és mindketten pozitív hozzáállással kezditek a találkozót.
Kapcsolódó cikk
5 dolog, ami segíthet kontrollálni a dühödet
A düh egy természetes érzelem, de stressz és problémák okozója is lehet a külvilággal.