Az ukrán lapok arról számoltak be, hogy lehetséges, puccsot készítenek elő Oroszországban, írja a Szeretlek Magyarország.
Az információt először James Pacileo újságíró osztotta meg Twitter-oldalán, posztjában amerikai forrásokra hivatkozott. Állítása szerint Szergej Sojgu védelmi miniszter készülhet Vlagyimir Putyin megbuktatására.
Emiatt Sojgut bíróság elé állíthatják korrupció és/vagy hazaárulás vádjával, de a hírt nem erősítették még meg.
Vlagyimir Putyin egy volt kollégája korábban azt állította, az orosz elnök mentális egészsége romlóban van, és személyes célok vezérelhetik az Ukrajna ellen indított háborúban. Putyin azt állította, a “neonáci ukrán vezetés” ellen harcol, de a valódi terveiről egyelőre csak találgatni lehet. Luxemburg külügyminisztere azt nyilatkozta, véleménye szerint egyedül Putyin “fizikai kiiktatásával” lehet véget vetni a háborúnak. Egy orosz vállalkozó, Alex Konanyikhin egyetérthet vele, ugyanis egymillió dolláros vérdíjat ajánlott fel Putyin megöléséért.
Kapcsolódó cikk
Ötemeletes atombunker védi az orosz elnököt a Putyin-palotában
Vlagyimir Putyin egyik legnagyobb belföldi ellensége, Alekszej Navalnij csapata készített felvételeket.