Magyar Péter videójában egyenesen azzal nyitott: „Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése.” A leendő miniszterelnök közölte: tudomása van arról, hogy a NAV a bankok jelzései alapján több, Rogán Antal köréhez tartozó nagy értékű utalást felfüggesztett pénzmosás gyanújával – és nyomban felszólította a hatóság vezetőit a lopott pénzek haladéktalan zárolására. A legfőbb ügyészt, az országos rendőrfőkapitányt és a NAV elnökét arra is felkérte, hogy vegyék őrizetbe azokat, akik „a magyar embereket sok ezer milliárd forinttal megkárosították”, és ne hagyják őket a Tisza-kormány megalakulása előtt kiadatási egyezmény nélküli országokba menekülni.
Kapcsolódó cikk
„Nem fogadok el ilyet” – Elszabadultak az indulatok Magyar Péter és a népszerű polgármester között
A NAV titokvédelmi szabályokra hivatkozva nem kommentálta az ügy részleteit, általánosságban ismertette csupán az eljárásrendet: a bankok kötelesek bejelentést tenni pénzmosás gyanúja esetén, a NAV Pénzmosás és Terrorizmusfinanszírozás Elleni Irodája négy munkanapon belül elvégzi az elemzést, a felfüggesztés maximum hét napig tarthat, és ha szükséges, az eredményt a rendőrségnek vagy az ügyészségnek továbbítják.
Rogán Antal – a propagandaminiszter, akit most a saját pénze fenyeget
Rogán Antal 1974-ben született Budapesten, és politikai pályafutásának csúcsán az Orbán-kormány ötödik ciklusában a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezette – valójában ő irányította az állami kommunikációt, a titkosszolgálatokat és a kormányzati médiát egyaránt. A CIA és az Egyesült Államok kormánya 2024 decemberében szankcionálta: korrupcióban és a demokratikus intézmények aláásásában való részvétellel vádolják. Neve a Balásy-féle propagandagépezettel, a Pegasus-megfigyelési botránysal és a kormányközeli médiabirodalommal egyaránt összefonódott. Felesége, Cecil Rogán cégének bevételei az elmúlt évtizedben megmagyarázhatatlan módon szárnyaltak – ez a Tisza egyik legtöbbet emlegetett elszámoltatási célpontja.
Kapcsolódó cikk
Magyar Péter azt is közölte: értesülései szerint az orbáni oligarchák tízmilliárdos nagyságrendben utalják ki a pénzt az Egyesült Arab Emírségekbe, az Egyesült Államokba és Uruguayba – emellett több oligarchacsalád már kivette a gyerekeket az iskolából, és szervezi a megbízható testőrséget a távozásra, a napokban a Mészáros-család is Dubajba repül.
TV2, Lounge Event – árulják az NER médiabirodalmát?
Magyar Péter bejelentéseinek talán legkonkrétabb és legellenőrizhetőbb eleme a médiabirodalom eladásáról szóló értesülés volt: a leendő miniszterelnök szerint az orbáni maffiózok áron alul elkezdték árulni a TV2-t, más médiumokat és a „százmilliárdos rogáni gyűlöletpropaganda anyahajóját”, a Lounge Event Kft.-t is. Magyar egyúttal figyelmeztetett: a becsületes hazai és külföldi befektetők tartózkodjanak a vagyon átvételétől, mert különben ők is a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal elé kerülhetnek. A TV2-csoport és a Lounge Event cáfolta a leendő miniszterelnök állításait.
Kapcsolódó cikk
„Megbüntettek minket” – Rogán Antal először reagált a Fidesz történelmi vereségére!
A NAV korábbi statisztikái szerint 2022-ben 1063, tavaly már 3185 pénzmosással kapcsolatos vizsgálat zajlott – a számok jelentős növekedést mutatnak, ami összefügg a pénzmosás elleni hatósági aktivitás erősödésével is. Hogy Magyar Péter bejelentése mögött konkrét, megerősített információk állnak-e, vagy részben politikai nyomásgyakorlás a cél, az egyelőre nem dönthető el – de a NAV hallgatása sem cáfolat.
Magyar Péter bejelentése után sem a NAV, sem a rendőrség nem cáfolta a Rogán-körrel kapcsolatos utalások felfüggesztésének tényét – a hatóság csupán titokvédelemre hivatkozott.
Magyar Péter szombati videója a legélesebb elszámoltatási üzenet volt eddig: nem jövőbeli ígéret, hanem állítólag már folyamatban lévő hatósági lépések nyilvánossá tétele. Hogy a NAV valóban felfüggesztette-e a Rogán-kör utalásait, és hogy ezekből nyomozás lesz-e, az a következő napokban derül ki. Addig is a legfontosabb tény: sem az adóhatóság, sem a rendőrség nem cáfolt – és a hallgatás a jelenlegi politikai légkörben nagyon is hangos.
Kapcsolódó cikk
Magyar Péter az Orbán-rendszer leghírhedtebb fenyegetésével válaszolt az alkudozóknak
