#kösziahelyet – Kreatív és személyes a Katona József Színház kampánya
A rutinus “katonások” átadják a helyet a fiataloknak.
A rutinus “katonások” átadják a helyet a fiataloknak.
Sokan gondolkodtunk már azon, milyen jó lenne akár csak 1000 forintot is találni. De mi van akkor, ha könyv kerül a birtokunkba tök véletlen? Mastercardosan fogalmazva: felbecsülhetetlen. A JAK a magyar költészet napjának keretén belül ezt megvalósította.
Valentin-napra esett a Spirita Társulat Bethlen Téri Színházban rendezett #SzentivánéjiÁlom című előadásának a bemutatója. Nyilván nem véletlenül. Az életteli előadás tele van optimizmussal, lelkesedéssel. A szereplők megfiatalodnak ebben az energia gócban, már-már tinédzsereknek tűnnek. Ebből fakadóan a Facebook-generáció nyelvén megszólaló előadás két irányba megy el. Az egyik a dinamikus, minden unalmat nélkülöző, remek rendezői megoldásokkal felajzott színpadi jelenlét, a másik pedig a tétova gesztustalanság, amiben kevés hangsúllyal és csupasz eszköztárral dolgoznak a színészek.
Huszonkilencedik alkalommal is tartogat meglepetéseket a József Attila Kör tábora. A JAK-táborban érezhető volt, hogy a KMTG körüli ügy számos táborozó hangulatát még mindig befolyásolja. És idén az új tagok megválasztása mellett terítéken volt az új elnök megválasztása is.
Pályafutásának csúcspontjához érkezett az InstaVers. Az Athenaeum Kiadó jóvoltából papíralapú antológia formájában is megjelenhetett a facebookon működő projekt, melynek legfontosabb célja a kortárs magyar költészet népszerűsítése.