Távozik a Pesti Hírlap főszerkesztője és két szerkesztője a botrányos címlapok miatt
Állításuk szerint nem az ő döntésük volt a címlapok publikálása.
Állításuk szerint nem az ő döntésük volt a címlapok publikálása.
Mi újat tud még mutatni a slam poetry? Mennyire jellemző rá 2019-ben a túl jól ismert „szlemes hangsúly”, a balliberális viccek csimborasszója és a féktelen csettintgetés?
A FIDESZ-alapító Molnár Péter szóritmusoló hidak és korlátok között lett Molnár Péter Európa legjobb slammere.
Június 2-án megrendezésre kerül az I. Veresegyházi Slampiknik, ami lényegében egy mini fesztiválnak ígérkezik, nagyon sok slames contenttel.
Újból slambajnokot avatott Magyarország Mészáros Péter személyében, hiszen megnyerte a 6. Slam Poetry Országos Bajnokságot. A szegedi slammerrel beszélgettünk többek között az említett műfaj fejlődéséről, a #metoo kampányról és persze az Európa-bajnokságra vitt szövegéről.
Horváth Kristóf aka Színész Bob szájából mára már szállóigévé vált a slam poetry (egyik) definíciója: három perc szabadság. A hatodik Slam Poetry OB keretein belül
Tavaly, 2016-ban ünnepelte 10. születésnapját a magyarországi slam poetry. Hogyan tovább, mi jelenthetne előrelépést az eddigiekhez képest? Erre válaszként állt össze három régi versenyző, hogy megszervezzék az első magyar slam tábort.
Laboda Róbert második kötete tavaly őszén jelent meg Én csak néztem címmel a Madách Kiadó gondozásában. Míg az előzőben félig slamszövegeket is beemelt, addig legutóbbi köteten mentes tőle: „hazavágyódott” – mondta a szerző. Április 7-én a Vansör adott otthont budapesti kötetbemutatójának.
Magyarországi és még határon túli írók, költők, kritikusok, drámaírók ajánlották fel szolgálataikat, hogy a fiatalabb nemzedéket mentorálják, és mindezt ingyen. A Kárpát-medencei Tehetséggondozó Nonprofit Kft. (KMGT) elleni fellépés volt a katalizátora ennek a kezdeményezésnek.