Aggasztó fagyok jönnek.
Kedden a változóan felhős-napos idő várható, elsősorban északon-északkeleten, illetve a Dunántúlon számíthatunk záporok kialakulására, ám néhol zivatar is előfordulhat apró szemű jég kíséretében.
Elsősorban a Dunántúlon lehet élénk, néhol erős az északi-északnyugati szél. A legmelegebb órákban 14-20 fokot mérhetünk, de a záporokat követően hirtelen visszaeshet a hőmérséklet – írja az Időkép.
Kapcsolódó cikk
Azt hitted, vége a télnek? Németh Lajos most elárulta a kijózanító valóságot
Erre nem sokan számítottak.
Szerdán napos-gomolyfelhős időre van kilátás, és helyenként ismét számítani kell záporok kialakulására, néhol az ég is megdörrenhet. Többfelé megélénkül, északkeleten meg is erősödik az északi-északkeleti szél. Reggelre többfelé képződik pára, köd. A minimumok 0 és 5, a maximumok 13 és 18 fok között alakulnak.
Csütörtökön a reggeli köd és pára megszűnését követően szinte mindenhol kisüt a nap. Csak néhol – elsősorban délkeleten – fordulhat elő kisebb zápor. Élénk, erős lesz az északi-északkeleti szél. Hajnalban helyenként fagyni fog. Napközben 7 és 13 fok közé melegszik a levegő.
Pénteken sok napsütésre számíthatunk, említésre méltó csapadék sehol sem várható. Csak helyenként élénkülhet meg a szél. Reggel szinte mindenhol fagyni fog, északon, északkeleten a fagyzugos helyeken akár -5, -7 fok sem kizárt. Délután 7-12 fokot mutathatnak a hőmérők. Szombaton már több felhő lehet az égen, de jelentős csapadék nem várható. Sokfelé feltámad a délkeleti szél. Reggel még többfelé fagyhat, napközben pedig 8-15 fokra van kilátás.
Kapcsolódó cikk
Németh Lajos bejelentette: Ekkora szűnik meg a fagy, innen lehet számítani a jobb időjárásra!
Mintha játékot űzne velünk az időjárás, hol a télbe, hol a tavaszba csöppenünk bele.
Sokan kíváncsiak arra, hogy ez a lehűlés hoz-e havat is még idén tavasszal. A TV2 Mokkájában Németh Lajos így válaszolt az ezt firtató kérdésre:
“A hír igaz! Csak nem itt, hanem mondjuk Szibériában vagy Finnországban. Komolyra fordítva a szót, ez a 15–20 fok közötti hőmérséklet ez abnormálisan meleg, ami februárban volt, vagy ami a hét első felében keddig, szerdáig Magyarországon lesz. Azért mondom, hogy egyelőre, mert nem lehet kizárni, hogy március második felében vagy esetleg áprilisban egy erőteljesebb hideg áramlás tör majd be ide, mint ahogy az elmúlt években is sajnos ilyen előfordult, és akkor veszélyben lehetnek azok a gyümölcsfák, melyek akkor virágoznak majd” – mondta a neves meteorológus.
Kapcsolódó cikk