Sok olyan dolog, ami egykor értékesnek tűnt számunkra, mint például az otthoni munka, és több időt tölteni a partnerünkkel vagy családunkkal, nehezebb lehet, mint gondoltuk.
A rutinba való beleragadás, a saját helyhiány, vagy a barátokra vagy magunkra való túl kevés idő következménye lehet annak, ha túl sok időt töltünk partnerünkkel.
A Bright Side összegyűjtött néhány módszert, ha szeretnéd újra felrázni a párkapcsolatodat.
1. Ne hanyagold el a családot és a barátokat
A párkapcsolat biztonságot jelent, és emiatt hajlamosak lehetünk elhanyagolni a többi kapcsolatunkat. Ez „társfüggőséget” generálhat, amely azt takarja, hogy minden a partner körül forog egészen addig a pontig, amíg a páros elszigetelik magukat a társadalmi, munkahelyi és családi életüktől.
A társfüggőségre hajlamos személy néhány jellemzője a magánytól való félelem, a szorongás, a rögeszmés gondolatok, a szakítási pánik stb.
Ahhoz, hogy ez ne érjen el olyan káros szintet, mint a csak az adott személlyel való kommunikáció, a személyes álmok, munkahelyi célok és egyéb hatékony kapcsolatok félretétele, ezt időben fel kell ismerni, és nem szabad elhagyni minden mást, ami fontos része az életnek.
2. Feltételezés helyett jobb kérdezni
Jó átgondolni, mire van szüksége párunknak, mi segíthet neki, hogyan tehetjük egy kicsit boldogabbá.
De sokszor lehet, hogy rossz elképzelésünk van arról, hogy a másik mit akar vagy követel, és ezt nagyon egyszerű módon el lehet kerülni: kérdezéssel.
Valami olyasmit mondhatsz neki, hogy: „Mire van szükséged?” vagy „Mi irritál bennem?” vagy „Hogyan járulhatok hozzá a boldogságodhoz?”. Ezek a kérdések fontos párbeszédet nyithat mindkettőtök számára, és segít elkerülni a felesleges vitákat.
3. Próbáld megérteni az unalom mögött meghúzódó okot
Néha nehéz felismerni, hogy valóban unatkozunk-e vagy sem. De ez az érzés más, könnyebben azonosítható formákban is megjelenhet, például haragban, ingerültségben vagy kevesebb vonzalomban.
Ha ez elkezdődik, jó gyakorlat, ha feltesszük magunknak a kérdést, hogy mik lehetnek a belső okok, amelyek miatt így érezzük magunkat, és hogy rutinfeladatok vagy unalom leselkedik-e ránk.
Néhány megoldás erre lehet:
- Olyan tevékenységek folytatása, amelyek mindkettőtöknek tetszettek, és valamilyen oknál fogva abbahagytátok őket
- Kreatívnak lenni romantikusan
- Szép gesztusokat tenni egymásnak
- Elugrani valahova néhány napra
4. Találd meg az egyensúlyt a partnereddel töltött idő és az egyedül töltött idő között
A sok együtt töltött idő olyan közös tevékenységekhez vezethet, amelyeket, ha választhatnál, szívesebben végeznéd külön. Ennek nem az az oka, hogy hiányzik a szeretet a partnered iránt, hanem inkább az, hogy vannak olyan dolgok, amelyeket egyszerűen szívesebben csinálsz egyedül vagy más emberekkel körülötted. Ezért fontos kideríteni, hogy mely dolgokat szeretitek együtt csinálni, és melyeket nem.
A mindennapi otthoni tevékenységek, mint például a ruhák hajtogatása, rendrakás vagy a kutya megsétáltatása is alkalmas lehet arra, hogy egy pillanatra egyedül maradjunk.
Vagyis ha lehetséges a fizikai elválasztás, annál jobb. Ez egyensúlyba hozza az együtt töltött időt és a külön töltött időt, és ettől a „távolságtól” a partnerek hiányozni fognak egymásnak, izgalmat hozva a találkozásukba.
5. Koncentráljatok egymás pozitív dolgaira
Gyakran megszállottá válhatunk olyan dolgokkal kapcsolatban, amelyeket partnerünk nem csinál olyan jól, és ezt az érzést nehéz elengedni. Lehet, hogy a probléma nézőpont kérdése, és az ember különféle okokból továbbra is ragaszkodik a negatív gondolatokhoz. A dolgok ezen szemléletének megváltoztatásához a következőket lehet kipróbálni:
- Változtasd meg a testbeszédet, mivel ez bizonytalansághoz és önbizalomhiányhoz kapcsolódik.
- Kommunikáld azokat az érzelmeket, amelyek aggasztanak téged.
- Ahelyett, hogy problémáknak tekintenéd a dolgokat, gondolj rájuk kihívásként.
- Fejezd ki magadat kreatívan írással, rajzolással, tánccal stb.
- Frissítsd fel elmédet egy sétával, hogy kilépj megszokott környezetedből.
- Sorolj fel mindent a saját életedben, ami iránt törődsz.
Szerinted mi a legegészségesebb módja annak, hogy megosszuk az időnket a család, a barátok és a partner között? Milyen tevékenységeket szeretsz egyedül csinálni, és milyen dolgokat szeretsz párként?
Kapcsolódó cikk
Pszichológusok elmondják, hogyan vészeljük át a párkapcsolat 5 legveszélyesebb időszakát, és kerüljük el a szakítást
Előbb-utóbb minden pár válságon megy keresztül, ez teljesen elkerülhetetlen. A jó hír az, hogy a válsággal való megküzdés során a házastársak új szintre lépnek kapcsolataikban,