Nem is kerül sokba.
A kefir az egyik legjobb tejből készült termék az emésztés szempontjából, főleg, ha kaukázusi típus.
A legenda szerint a Kaukázusban élő juhászok fedezték fel a kefirt, az általuk szállított tej ugyanis buborékos itallá változott. Sűrűvé, krémessé. A kefirnek saját baktériumtörzsei vannak, és pár az emésztést segítő élesztőfajta is van benne.
Kapcsolódó cikk
Miért fontos, hogy magas minőségű kollagént fogyasszunk?
Ma már széles körben elterjedt szokás, hogy nemcsak arra figyelünk oda, hogy mit eszünk, mennyit mozgunk, illetve hogy milyen életvitelt folytatunk, hanem arra is, hogy milyen étrend-kiegészítőket fogyasztunk az egészségünk megőrzése érdekében.
A kefir olyan aludttej, amely a tej fermentációjával(erjedése) során készül. Kefirgombákból áll, melyek szerkezete a tejbaktérium és az élesztő kapcsolatán alapszik.
A kefir az emésztést segíti különösen a probiotikus, kaukázusi típusú. Segíti a salaktalanítást, gyorsítja az anyagcserét, valamint B2-, B12-vitaminban is gazdag.
Kapcsolódó cikk
5 gyümölcsmag, amelyet általában kidobunk, pedig javíthatják az egészségedet
Néha nem is gondolnánk, milyen előnyökről mondunk le, amikor kidobjuk a magokat.
Az előállításához használt kefirgomba élesztők és baktériumok keveréke, melyek erjedése során a tejcukor tejsavvá, alkohollá és szén-dioxiddá alakul.
Fontos, hogy probiotikumokat tartalmaz. Ellentétben más tejtermékekkel (mondjuk a joghurt), a hagyományos kefirben a tejsavbaktériumok mellett élesztő és ecetsav-baktériumok is találhatók. Ezeknek igen jótékony hatással vannak a vastagbél bélflórájára. A kefir az immunrendszert is erősíti.
Kapcsolódó cikk
Ez a 6 étel árt az emésztésednek
Bizonyos ételek nagyon nem tesznek jót az emésztésnek, ha egyébként is problémád van ezzel, jobb, ha az alábbi élelmiszereket messzire elkerülöd!