Múzeumok Éjszakája

Bűvészkedés és illúzió: Vasarely művészete

Június 24-én 15. alkalommal rendezték meg a Múzeumok Éjszakáját. A kánikulában szívesen húzódunk be a kiállítótermekbe, ahol tűző naptól mentesen, kellemes hűvösben vészelhetjük át a délutánt, majd mire lemegy a nap, előbújhatunk a múzeum falai közül, és ellátogathatunk a koncertekre is. A tűző napot én sem tűröm jól, így hát a múzeumi klímát választottam én is: ragasztani mentem a Vasarely Múzeumba, természetesen szigorúan az op-art tanulmányozása érdekében.

Önként a MúzÉjen

Élve a Petőfi Irodalmi Múzeum kínálta lehetőséggel, önkéntességre adtam fejem a 13. Múzeumok Éjszakáján, mely során legalább annyira jól szórakoztam, mint a résztvevő gyerekek.