A nyugdíj összege év közben is változhat, de ehhez teljesülni kell bizonyos feltételeknek.
Idén elmarad a novemberi korrekciós nyugdíjemelés, jelentette ki Farkas András nyugdíjszakértő az RTL-nek. Az őszi plusz pénzre akkor számíthattak volna a nyugdíjasok, ha meghaladja az infláció az év eleji, 6 százalékos emelést, ez azonban nem történt meg a kormány számításai szerint, így a korrekció is elmarad. Ezen kívül a nyugdíjprémium az, amiben még reménykedhetnek ilyenkor az idősek.
A nyugdíjprémium feltétele, hogy a magyar gazdaság növekedése elérje a legalább 3,5 százalékot. Ebben az esetben a nyugdíjasok is részesülhetnének a jóból, plusz bevétel formájában, de idén erre sincs esély.

Kapcsolódó cikk

Magyarországon az átlagnyugdíj 230 ezer forint körül van jelenleg, a mediánnyugdíj pedig 206 ezer forint. Ha pontosan akarunk fogalmazni, akkor ezt azt is jelenti, hogy egymillió ember ennél kevesebb pénzből él.

A pontos számok is ismertek: 250 ezer ember olyan nyugdíjas él az országban, akinek a havi appanázsa nem éri el a 120 ezer forintot sem. Ők a mélyszegénység határán élnek.

A fent leírtak alapján elég egyértelmű, hogy legközelebb csak jövőre reménykedhetnek az érintettek egy kis plusz pénzben, 2025. január 1-jétől emelik a nyugdíjakat. Ennek mértéke a jelenlegi prognózis szerint 3,2 százalék lesz, ugyanannyi, mint a jövő évi várt infláció mértéke. Erről Varga Mihály pénzügyminiszter beszélt korábban.

Kapcsolódó cikk

A nyugdíjasok legjobban várt hónapja a február, ekkor ugyanis dupla összeggel csenget a postás, legalábbis azoknál, akik már az előző évben is nyugdíjasok voltak. A 13. havi nyugdíj, ahogy idén is, februárban lesz esedékes, ezt a juttatást ötödik alkalommal fizeti ki az Orbán-kormány.

Meglepő adatokkal szolgált a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) egyik legfrissebb kutatása. Kiderült, hogy tavalyhoz képest tíz százalékkal emelkedett a nyugdíjas foglalkoztatottak száma, ez most összesen 145 ezer embert jelent.

Sokan még 75 év felett is vállalnak munkát, ők összesen 15 ezren vannak az országban. A nyugdíjas dolgozók elsődleges motivációja, hogy kiegészítsék a nyugdíjukat és finanszírozni tudják a megélhetésüket, de az adózás is előnyös számukra.

Kapcsolódó cikk

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

covid koronavirus oltasellenes szulok magyar haziorvosok per birosag

Mi történik? Oltásellenes szülők tömege perel magyar háziorvosokat

A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) elárulta, hogy az utóbbi pár évben Magyarországon is megjelentek olyan csoportok, amelyek – az érzelmekre hatva – a pánikkeltés és a bizalmatlanság irányába igyekeznek eltolni a védőoltásokról szóló híreket, kommunikációt.