Sokan gyakran összekeverik az őszinteséget azzal, hogy túl sokat osztanak meg, mivel a két dolog között nagyon finom a határvonal.
Az őszinteség nem azt jelenti, hogy elmondod a baristának a legmélyebb problémáidat. Ez egyértelmű jele annak, hogy túlzásba estél, ha megosztod azokat a dolgokat, amelyeket illene megtartanod magadnak és a hozzád nagyon közel állóknak. De minden problémára van megoldás.
A Bright Side összegyűjtötte, mi okozhatja a túlzó megosztást, hogyan lehet felismerni, ha ebbe a hibába esünk, és mit lehet tenni ellene.
Szorongás
Vannak, akik rendkívül beszédesekké válnak, amikor szoronganak, hogy normálisnak tűnjenek a körülöttük lévők szemében. De amikor stresszből kezdenek beszélni, kevésbé tudják irányítani, hogy mit mondanak és mennyi ideig beszélnek.
Emellett egyesek kínosan érezhetik magukat társasági események során, és azt gondolhatják, hogy az egyetlen módja annak, hogy beilleszkedjenek, ha elkezdenek beszélni az életükről.
Így a végén olyan személyes dolgokat árulnak el az életükről, amelyektől mások furcsán érezhetik magukat.
Magányosság és az intimitás megteremtésére irányuló törekvés
Az emberek gyakran meggyőzik magukat arról, hogy nem magányosak, és továbbra is így érzik magukat, ahelyett, hogy felkeresnének egy szakembert.
És amikor végre kimennek és találkoznak emberekkel, akkor kezdenek el a legkontrollálhatatlanabb módon túlzásba esni a megosztással. Olyan nagy az igényük, hogy kapcsolódjanak, hogy kirakodják az összes poggyászukat.
Azonban ez lehet a módja annak, hogy közelebb kerüljenek az emberekhez, és új kötelékeket alakítsanak ki. Túl hamar merülnek mélyre a kapcsolataikban, és ahelyett, hogy közel tartanák az embereket, távolabbra lökik őket. Ez azért van, mert nem lehet belerohanni valamibe, aminek időre van szüksége, hogy felépüljön.
Extrém közösségi médiahasználat
Megdöbbentő, hogy a 18 és 35 év közötti közösségimédia- felhasználók körülbelül 40%-a megbánta már, hogy valami személyeset tett közzé.
Tagadhatatlan bizonyíték van arra, hogy az emberek hajlamosak túlzottan megosztani a közösségi oldalaikon, legyen szó jó vagy szomorú hírről.
Sokan nagyon személyes információkat osztanak meg az interneten, mielőtt a való életben megosztanák azokat szeretteikkel. Ennek pedig súlyos következményei lehetnek, mivel soha nem tudhatod, ki fogja elolvasni a bejegyzéseidet, és hogyan fog cselekedni azok alapján.
Honnan tudhatod, hogy túlságosan megosztó személyiséged van
- Nagyon gyorsan szeretnél kapcsolódni másokhoz. Legyen szó romantikus vagy baráti kapcsolatról, minden kapcsolatnak időre van szüksége, hogy a maga idejében fejlődjön. Ha azonban túl gyors tempóban szeretnél haladni, akkor kezdettől fogva nagyon személyes dolgokat fogsz megosztani. Így próbálsz kapcsolatba lépni velük, de ennek eredményeként elűzheted őket.
- Szomjazol az együttérzésre. Sokan sokat beszélnek a problémáikról, nem azért, mert ki akarják adni magukból őket, hanem azért, hogy a körülöttük lévők sajnálják őket. Ha szimpátiát sugároznak feléjük, az a legjobb figyelem számukra.
- A közösségi média a te szentélyed. Nincs abban semmi rossz, ha megosztasz dolgokat az életedről, de a túl sok részletezés káros lehet. Például aggasztó lehet érzéseid elemzése, kapcsolatod minden apró aspektusáról beszélni, vagy gyermeked életének minden pillanatát megosztani.
- Lehet, hogy megbánod, hogy a túlzásba estél a megosztással. Ez azt jelenti, hogy tisztában vagy azzal, hogy a valakivel megosztott információ túl sok volt számára.
Hogyan lehet abbahagyni
- Először is fel kell ismerned a problémát. Érdemes megtalálni a problémád gyökerét és azt az okot, amiért hajlamos vagy túl sokat beszélni a problémáidról. Mielőtt foglalkoznál ezzel a kérdéssel, kapcsolatba kell lépned a belső érzéseiddel.
- Túlzásba esel a megosztással, hogy felhívd magadra a figyelmet? Rengeteg önsegítő könyv létezik, amelyek segítenek megállapítani, hogy alacsony az önbecsülésed vagy sem. Talán ez a problémád gyökere, és ezért van szükséged mások együttérzésére.
- A terapeuta lehet a legjobb választás. A problémáid sokkal mélyebbek és komolyabbak lehetnek, mint gondolnád. A terapeuta segít megtalálni a problémát, és segíteni fog rajta. Ez lehet valami a múltadból, amit soha nem kezeltél és dolgoztál fel.
Úgy gondolod, hogy túlzásba estél az életeddel kapcsolatos információk megosztásával, még olyan emberekkel is, akik nem állnak közel hozzád?
Kapcsolódó cikk
5 váratlan személyiségvonás, amelyet szinte senki sem kedvel
Vannak olyan személyiségjegyek, amelyeket tudat alatt próbálunk elkerülni.