De néha a legártalmatlanabb szokásnak is lehet káros hatása, ahogyan arra ebben az esetben is rájöttek a tudósok. A dolgokat érdemes több szemszögből is megvizsgálni.
A következőkben megtudhatod, hogy a reggeli beágyazás miért és hogyan árthat az egészségednek.
A párnádon tökéletes otthont teremtesz hívatlan vendégeknek
Nemcsak a hálószobád lesz szebb, ha beveted az ágyadat reggel, de barátságos otthont is teremtesz ezzel a poratkáknak. Mikroszkóp nélkül ugyan nem láthatod őket, ezért azt hiheted, az ágyad tiszta, pedig egyáltalán nem az.
A takaród alatt az atkák boldogan élnek
Az atkák imádják a sötét, párás helyeket, amilyen a párnád és a matracod, az elhalt hámsejtjeid pedig a táplálékot jelentik számukra. Ha reggel beágyazol, szépen betakargatod őket, hogy még jobban érezzék magukat. Este a seregnyi atka (mert napközben szaporodtak) megkezdi piszkos munkáját. A sok más mellett bőrirritációt és aknét is okozhatnak.
A poratkák az ágyneműdön végzik el a dolgukat
Még akkor is ártanak, ha már elpusztultak
Az atkák rettegnek a napfénytől
Ha reggel nem ágyazol be, az atkákat éri a mozgó levegő és a napfény. Ezek viszont az ő gyilkosaik. Emiatt fontos, hogy hagyd lélegezni az ágyadat legalább néhány órára, ahelyett, hogy gondosan betakargatod az atkákat.
Ne használj ellenük rovarirtót
A bőrgyógyászok nem javasolják, hogy rovarirtó szerekkel vedd fel a harcot az atkák ellen. Jobb, ha alaposan átporszívózod az ágyadat. Természetesen az összes atkát így sem tudod majd elpusztítani, de legalább csökkented a számukat és az allergia esélyét.
Ahogyan a megszokott reggeli ágybevetésnek is lehet hátulütője, ugyan így nagyon sok hétköznapi cselekedetünket is végezhetjük úgy, hogy igazából nem higiéniának megfelelő. Ha szeretnél ezekről is tudomást szeretni, itt megtekintheted az erről szóló cikkünket.
A cikk a Bright Side angol nyelvű cikke nyomán készült.
Egy kísérletben kimutatták, hogy a vemhes patkányok szervezetébe került műanyagrészecskék az embrió szerveit is elérik
A legfontosabb kérdés, hogy az ember esetében is így működik a placenta, és hogy milyen hosszú távú hatásai vannak a szervezetbe került műanyag részecskéknek.