“Szörnyűség, ami történt” – Megszólaltak az oktatók az Ódry Színpad búcsúztatása ügyében
Nincs szalag, nincs őrség, nincsenek próbára siető diákok, és nincs már neve sem.
Nincs szalag, nincs őrség, nincsenek próbára siető diákok, és nincs már neve sem.
62 évvel később, 2021. február 7-én a hatalom úgy döntött, az SZFE kulturális terének menni kell.
Már előrehaladott állapotban vannak a tárgyalások az ingatlan sorsáról.
Már nem a Vas utcába mennek a kollégisták.
Sarah Kane az egyik legjelentősebb színpadi író, annak ellenére, hogy életében elutasították drámáit. Nem véletlenül: kísérletező kedve határtalan volt.
Talán az egyik legnehezebben eladható műfaj a népszínmű.
Újfajta kifejezési mód van születőben, vagy egyszerűen a kiüresedett lelket már nem lehet más eszközzel kultúrára csábítani?
A színház valódi erejét a Zsótér Sándor által rendezett színművészetis vizsgaelőadásokban érzem meg igazán. Színészeit a kőszínházi előadásaiban is egyedülálló módon vezeti, amikor azonban vizsgaelőadást rendez, a tanítást egy új szintre emeli.
Matei Visniec a román irodalom ’80-as generációjának egyik kiemelkedő képviselője. Drámáit több mint harminc országban játsszák. A pandamedvék története amiként azt a szaxofonos meséli el, akinek egy barátnője Frankfurtban lakik Tömöry Péter fordításában most az Ódry Színpadon látható.
Örök témához nyúl az Ódry Színpad tavaszi bemutatója, aminek története nem másról, mint Jézusról és feltételezett legjobb barátjáról szól. Az erotikát sem nélkülöző koreográfiákkal tüzdelt előadás Christopher Moore szatirikus regényéből készült.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem IV. éves osztálya tíz eltorzult karakter, személyesnek ígérkező élveboncolását ajánlja vizsgaelőadása (Henrik Ibsen: A vadkacsa) színlapján. Előhívás, nagyítás, retusálás – mondja az alcím utalva a főszereplő foglalkozására, szimbolikusan pedig a cselekményt sejtetve.
A negyedévesek január végén mutatták be John Steinbeck: Éden (1.rész) című előadásukat az Ódry Színpadon. A Színház- és Filmművészeti Egyetemen Zsótér Sándor és Börcsök Enikő osztálya rövid és velős szünet nélküli bő órával csinál színházat nem kisiskolás fokon.