Már a politikusok is felismerték a globális összefogás és cselekvés szükségességét
Néhány egyesült királyságbeli, európai és fejlődő országbeli parlamenti képviselő, politikus a koronavírus-járvány elmúltával közös fellépést követel a globális fenntartható gazdaságfejlesztés és a természeti környezet helyreállítása érdekében, írja a The Guardian. A Global Alliance for a Green New Deal (Globális Összefogás a Zöld New Dealért) elnevezésű csoport felszólította a világ politikusait, hogy közösen alkossák meg még az idén novemberi ENSZ klímacsúcs előtt azokat a stratégiákat, amelyek szükségesek a világgazdaság igazságos és zöld átalakításához.
Ilhan Omar, az amerikai Kongresszus minnesotai képviselője szerint a közelmúlt szélsőséges időjárása figyelmeztetésként kell szolgáljon mindenki számára.
„A klímaváltozás már itt van és valós veszélyt jelent az emberiségre, amely megmaradása a tét. Láthattuk, hova vezet, ha nem cselekszünk – Amerika nyugati partjain erdőtüzek pusztítanak, rendkívül romboló erejű hurrikánok csapnak le, hőhullám söpör végig Ausztrálián, és hatalmas területeket önt el az árvíz a világ minden táját. Az ehhez hasonló természeti csapások csak súlyosbodni fognak, ha továbbra sem lépünk fel közösen a pusztítás megfékezése érdekében” – nyilatkozta a képviselőnő, a július közepén Nyugat-Európát elöntő árvízre is célozva.
A klímaváltozás miatt a folyóhálózat egyre nagyobb hányada kiszárad vagy megáll legalább egy napra
Sok korábbi állandó folyó, köztük a legendás Nílus, az Indus vagy a Colorado az elmúlt 50 évben egyes szakaszain már időszakossá vált.
Kapcsolódó cikk
A szövetségbe 19 ország képviseletében 21 politikus lépett be eddig. Céljuk, hogy olyan intézkedéseket hozzanak, amelyek fellendítik a zöld gazdaságot, globális szinten biztosítják a koronavírus-vakcinákat és átstrukturálják a legszegényebb országok hitelállományát, valamint megosztják egymással az olyan jó gyakorlatokat, mint például a Costa Ricában nemrég benyújtott dekarbonizációs terv.
Minden szinten paradigmaváltásra van szükség
„Ahogy az éghajlatváltozás következményei egyre riasztóbbá válnak, úgy nőnek az egyenlőtlenségek is: éppen a legszegényebbek viselik a klímavészhelyzet legsúlyosabb hatásait” – figyelmeztette a kormányokat Manon Aubry francia parlamenti képviselő arra, hogy a klímaválság mellett a társadalmi egyenlőtlenségekkel is ugyanúgy foglalkozniuk kell. Hozzátette, hogy a szabadkereskedelem és a szabadpiac ideológiájának gyökeres átalakítása szükséges.
Paola Vega, Costa Rica-i képviselő és a törvényhozás környezetvédelmi állandó bizottságának elnöke kijelentette, hogy a kormányoknak az ökológiai problémákhoz való hozzáállásukon, az embereknek pedig az életmódjukon kell változtatniuk.
Szerinte, ha a lakosság és a különféle érdekcsoportok nem gyakorolnak nyomást a kollektív fellépés érdekében, elszalasztjuk azon sürgős intézkedések meghozatalát, amelyekkel képesek lennénk kordában tartani a mostanság felmerülő, súlyos problémákat. Hangsúlyozta, hogy minden téren – az életmódunk, a fogyasztásunk és a termelés terén is – paradigmaváltásra van szükség.
A drogkartellek közötti háború és az árvizek pusztíthatják el a mexikói-texasi kanyonvidék ősi sziklarajzait
A kutatók megállapították, hogy tudatos ecsetkezelés jellemezte az őskori bennszülött művészeket.