Nyilvánosnak kellett volna lennie az oltási tervnek a TASZ szerint
Ebben a 42 oldalas dokumentumban írták le, hogy kik kaphatják meg először az oltást, amikor még nem állt rendelkezésre ennyi vakcina, de lényeges információk vannak az ellátórendszer oltási kapacitásairól, valamint a logisztikai és mozgósítási tervről is, emlékeztetett a Telex.
Hogy miként jutott ehhez a dokumentumhoz a TASZ, jól jellemzi a kormány és a Nemzeti Népegészségügyi Központ adatközlési morálját a járvány alatt. Miután Orbán Viktor és Müller Cecília az év elején többször is az oltási tervre hivatkozott, a jogvédő szervezet sorra indította a közérdekűadat-igényléseket, hogy megismerhesse a nyilvánosság ezt a dokumentumot.
A TASZ álláspontja szerint egyébként az oltási tervnek közérdekű adatként magától értetődően nyilvánosnak kellene lennie. De nem így történt. Blogposztjukban azt írják, az Emmi, a Miniszterelnökség, a Belügyminisztérium és a Nemzeti Népegészségügyi Központ a legképtelenebb indokokkal utasította el az adatigényléseiket. Vagy azt válaszolták, hogy nincs náluk az oltási terv, vagy azt írták, hogy az oltási terv kivonataként közzétett rövidke szöveg maga az oltási terv.
Majdnem ott tartottak, hogy Orbán Viktort idézik be tanúként
Már ott tartottunk, hogy egyenesen Orbán Viktort kértük tanúként beidéztetni, amikor váratlanul megtört a jég
Feljelentik Müller Cecília tisztifőorvost a kiszivárgott email okán
Szél Bernadett szerint a levél bizonyítja, hogy „Müller Cecíliánál a hosszabbítás nemcsak, hogy automatikusan, a veszélyeztetés mérlegelése nélkül történik, de valójában annak tudatában, hogy a hosszabbítás törvényes indokai nem állnak fenn”.