Feszült helyzet
Mint arról beszámoltunk, bizonyos jelentések alapján katonai csapatok hatalmas felhalmozódását figyelték meg Ukrajna északi határán – a fővárostól, Kijevtől feltűnő távolságon belül. A katonák és családjaik arra számítanak, hogy egy elhúzódó háborúba keverednek, miután közölték velük, hogy kilenc hónapig is távol lehetnek otthonuktól.
Az ügyben még a magyar miniszter is megszólalt, Szijjártó Péter úgy véli, Kijev kisebbségellenes politikája miatt nem számíthat a magyar kormány támogatására a mostani feszült konfliktusban.
Kapcsolódó cikk
Szijjártó Péter: Ukrajna nem számíthat Magyarország segítségére
Állítólag a kisebbségellenes politikájuk a probléma.
Kijev és Moszkva azonban az elmúlt napok folyamán tárgyalóasztalhoz ült, amely már egy előrelépés az eddigi állapotokhoz képest. Ezt a tárgyalást Németország és Franciaország kezdeményezésére az úgynevezett Normandiai Formátum kereteiben tartották – írta a CNN.
Feltétel nélküli tartós fegyverszünet
Dimitrij Kozak, az orosz delegáció vezetője hangsúlyozta ki a tűzszünet feltétel nélküli fenntartását, viszont azt is hozzátette, hogy még továbbra is számos olyan ügy van Kelet-Ukrajnában, amelyet minél hamarabb meg kell oldani.
A Minszki Megállapodással kapcsolatos nézeteltérések ellenére, amelyek Ukrajna és a donyecki, luhanszki régiók között vannak, a fegyverszünetet feltétel nélkül fenn kell tartani
Andrij Jermak elmondása szerint már az nagyon pozitív jel, hogy újra tudták alkalmazni a Normandiai Formátumot, illetve közölte, hogy nagyon mélyreható, de egyáltalán nem egyszerű beszélgetésen vannak túl. Jelezte ő is, hogy vannak még ellentétek, amiket meg kell oldani.
Kapcsolódó cikk
Kim Dzsongun azért fogyhatott le, mert nem érkezik elég importáru Észak-Koreába
Főleg a sajtot hiányolja.