Warning: Undefined property: WP_Error::$slug in /home/contextus/public_html/wp-content/plugins/wpcodebox2/src/Runner/QueryRunner.php(126) : eval()'d code on line 44

Erdélyi Andrea

Angolos charm és magyar szenvedély

Haumann Máté színésszel beszélgetek a családról, a kezdetekről, az útról – ami töretlen és folyamatos kihívást jelent a fiatal művész számára – és az új tervekről.

Angolos charm és magyar szenvedély

Haumann Máté színésszel beszélgetek a családról, a kezdetekről, az útról – ami töretlen és folyamatos kihívást jelent a fiatal művész számára – és az új tervekről.

Földi pokol vagy vénuszi Eden

A LATARKA Galéria kiállításai mindig komplexitást tükröznek. Egy téma 360 fokban körbejárva, minden oldalról és szemszögből bemutatva, természetesen azon művészek alkotásainak kiválasztásával, amik éppen az adott kurátori koncepcióba illenek. Ez most sem történt másképp. Igazán izgalmas utazást tehetünk a „Vénuszi Földön”.

Történetek a “dobozból”

A fiatal művészek szeretnek kísérletezni, a már ismert dolgokból valami mást alkotni. A Gray Box interdiszciplináris művészeti kezdeményezés. A társulat ötvözi a művészetek ágazatait, így létrehozva egy új, egyedi művészeti irányvonalat, stílust. Picit körbejárjuk velük a “dobozt”, belekukkantunk, sőt ki is borítjuk a tartalmát…

Alien, avagy az Idegenek közöttünk „járnak”  

Némi fenntartással, de óriási kíváncsisággal érkeztem meg a NextArt Galériába Szöllősi Géza KITIN, “Handmade Hollywood” kiállításának megnyitójára. A fenntartás azonban hamar csodálattá változott. Kicsit olyan érzésem támadt, mintha egy extrém filmes kulisszajáráson lennék, ahol egy science fiction film szereplőit látom. Aprólékosan kidolgozott figurák, élőszövet és élettelen nagyszerű ötvözete jelent itt meg. Leginkább a a Ragadozó című Schwarzenegger-filmet idézi.

Egyenesen Görbe

Létezik-e egy egyenes görbe? A MoMo Art Csoport szerint mindenképpen. Főleg, ha a helyszín is „görbe”. Emlékszünk még gyermekkorunk nyelvtörőire, mint például a „Pöttyös bögre, görbe bögre”? Milyen jókat mulattunk, amikor próbáltuk gyorsan kimondani és összeakadt a nyelvünk. Ha nem is ez a névadója a Görbe Bögre kávézónak, ami helyet adott a kiállításnak, de mindenképpen kedves, barátságos környezetet teremtett a képeknek.

Itt és most, avagy Portugália színesben

Ahogyan Kosztolányi Dezső írta: „Mostan színes tintákról álmodom”, az Eleven Tavasz Fesztivál keretében lehetőség nyílt arra, hogy Révész Ákos festőművésszel közösen a vászonra „álmodjuk” a színeket. A Három Hét Galéria adott otthont ennek a kezdeményezésnek, ami hamarosan meg is telt érdeklődő piktor jelöltekkel, így a fehér vászon gyorsan átváltozott  szivárvány színűre.

Vonalzók, avagy változatok a meghatározhatatlanra

Bársony István, a Latarka Galéria vezetője ismét nagy fába vágta a fejszéjét, mégpedig a vonal mint eszköz és kifejezési mód bemutatására, neves kortárs alkotók művein keresztül. Magát a fogalmat sem egyszerű behatárolni, meghatározni, mert valójában megfoghatatlanul létező forma, ám mégis a képzőművészeti ágak meghatározó eszközévé vált. Haladjunk tehát a Vonalak mentén!

Objektív és ecset

Aki pedig mindezt festményekké formálja: Csurka Eszter “összművész”, ahogy az Art Portal lexikonja fogalmaz. És ez teljesen híven tükrözi Csurka munkásságát, hiszen nem csak festő, hanem fotós, szobrász, performer, rendező, színész és díszlettervező is. Az Iparművészeti Főiskolán fotót és alkalmazott grafikát tanult és emellett előszeretettel látogatta a Színművészeti Egyetem rendező-operatőr szakát. Budapesten él és alkot.

Pszichikai tér a ByArt Galériában

A rendet mindig a káosz előzi meg. De ha állítunk a fókuszon, és nem veszünk bele a részletekbe, és úgy szemléljük, mint az asztronauta, amikor a Földet nézi a megfelelő nézőpontból, akkor meglátjuk a káoszból kiemelkedő, tökéletesen megkomponált egészet. Lépjünk ki most a megszokott klisékből és ugorjunk fejest a Bánki Ákos által megálmodott kibillentett világba!

Mi van az Ajtó mögött

Csodálatosan gazdag magyar irodalmunk remekeihez nem túl gyakran nyúlnak a színházak, ami igen sajnálatos. Ám ha mégis, akkor abból legtöbbször, egészen kiváló előadások születnek, mint például a Spirit színház minőségi munkája, Szabó Magda Az ajtó című darabja.