Milyen egy, a mai világ amorális diktátora? – Máté Gábor: A királyi úton
Milyen egy, a mai világ amorális diktátora? Hogyan képzelhető el az a világ, amelyet a tehetetlenség övez körül?
Milyen egy, a mai világ amorális diktátora? Hogyan képzelhető el az a világ, amelyet a tehetetlenség övez körül?
Mindig is izgatott, miről beszélgethetnek kedvenc színészeid? Rendhagyó videósorozattal, valamint Racine, Térey, Molière és Jelinek műveinek színpadra vitelével dobbant a Katona József Színház.
Nyolc év után távozik a Katona kommunikációs és értékesítési vezetője, Gricz István is, derült ki lapunknak eljuttatott közleményből.
Ahogy korábbi beharangozónkban írtuk, a Katona József Színház gondolt egy merészet, és színre vitte Alfred Döblin 1929-es Berlin, Alexanderplatz című regényét. Most megnéztük élesben az időközben elkészült előadást.
Nem kis fába vágta a fejszéjét a Katona József Színház: színre vitte Alfred Döblin 1929-es Berlin, Alexanderplatz című regényét. Az irodalmi alkotás sikerét és húsbavágó mondanivalóját jelzi, hogy már ’31-ben megszületett az első filmes adaptáció.
Az idei színházi évadot mintegy 119 ezres látogatottsággal zárja a Katona József Színház; ez ötezerrel több az előző évad eredményéhez képest, egyben pedig a színház történetének eddigi legmagasabb látogatószáma. A nézők kiugró érdeklődését a repertoár előadásai iránt jól jelzi a 107%-os látogatottság – az idei évadban minden eddiginél többen vártak a teltházas előadások előtt a Katonába járók által évtizedek óta jól ismert állójegyekre. Érdekesség, hogy a színház három játszóhelye külön-külön is minden hónapban 100% feletti látogatottságot ért el.