Vers a peronon: Áfra János, , Kemény István és Likó Marci szövegei a kisföldalatti állomásaiba költöznek
Kemény István, Áfra János, Szálinger Balázs, Terék Anna és még mások költeményei a kisföldalatti állomásain!
Kemény István, Áfra János, Szálinger Balázs, Terék Anna és még mások költeményei a kisföldalatti állomásain!
Ám számos pályázatot nyert.
Hogy ér el valaki oda, hogy a hurráoptimista hozzáállása végül egy áporodott nyugalomba torkollik? Mettől-meddig nyúlik a kiégés mechanizmusa valójában? Vagy mennyire hatalmasodhat el valakin egy másik személyiség? Balaskó Ákos Tejsav című kötete nemcsak körbejárja, de nyakig belehúzza a kiégés fázisaiba az olvasót.
Van élet Budapesten túl is? Milyen hátrányokkal indul egy debreceni slammer, ha be akar kerülni az országos slam poetry vérkeringésbe? Debrecenben már az 5. slam poetry bajnokságot rendezték meg. Hepp Iván szervezővel beszélgettünk vidék és Budapest ellentétéről, a cívisvárosi tüntetésekről.
Élet és halál ceremóniái, válaszutak és rajtuk lévő zökkenők, az alkotás nehézsége. Áfra János Gérecz Attila-díjas költő legújabb verseskötete, a Rítus után nehezen találta a szavakat.
Az eszmecsere célja sok fontos kérdés megvitatása volt, többek között az, hogy a független, kulturális platformok hogyan tudnak működni ma Magyarországon anyagi erőforrások hiányában.
A legjobb, ha ebben a bizonyos könyvesboltban nem csak a könyvek lapjain történik valami, hanem például egy új kötet kapcsán hétköznapi rítusokról, tánc és vers kapcsolatáról beszélgetünk. Ez történt néhány napja az Írók Boltjában Áfra János Rítus című kötetének bemutatóján.
Áfra János neve nem ismeretlen azok számára, akik élénk figyelemmel kísérik a kortárs lírát. Fiatal kora ellenére számos területen nyújtott kiemelkedő munkát: költő, művészeti vezető, kulturális- és programszervező, alapító-főszerkesztő, és egyetemi oktató. A többszörös ösztöndíjas és irodalmi-díjjal is elismert művészt költészetéről és jövőbeli terveiről kérdeztük.
Biztosan mindannyiunknak van legalább egy külföldi ismerőse, akinek akcentusán néha elmosolyodunk. De milyen az, amikor kortárs magyar verset olvas fel egy nem magyar anyanyelvű? A Street Poetry erre keresi a választ.
Állítólag sok könyv arról szól, mennyire szenved a költő. Na, a Nem szimpátia, a fiatal Horváth Imre Olivér első kötete kíméletlenül arcon csapja azt az olvasót, aki erre számít.
A Kertész László Hajdúsági Irodalmi Kör és a Magyar Írószövetség oktató táborát már ötödik alkalommal rendezik meg Hajdúböszörményben június 28. és július 2. között. Holnap, azaz 28-án kezdetét veszi a HÍR. A résztvevőket Áfra János és Vörös István költők, valamint Csobánka Zsuzsa és Bíró Gergely prózaírók tanítják.
A Műút beszélgetéssorozatának vendége a KULTer.hu, melynek keretében Áfra János főszerkesztővel, Papp Sándor főmunkatárssal, Herczeg Ákos rovatszerkesztővel és Vigh Levente olvasószerkesztővel Jenei László, a Műút folyóirat szerkesztője beszélgetett május 5-én, a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtárban.
A kulturális portálunk, a ContextUs.hu Debrecenbe is látogatását teszi, hiszen több rovatszerkesztőnk is a cívisváros szülötte, valamint meghatározó volt pályafutására a Debreceni Egyetem berkein belül zajló kulturális élet.