Élveboncolás szeretettel – Házassági történet
Noah Baumbach drámája, a Házassági történet egyszerűségével dob nagyot és mutatja be, hogy egy jó mozihoz elég két jó színész meg egy életszagú sztori.
Noah Baumbach drámája, a Házassági történet egyszerűségével dob nagyot és mutatja be, hogy egy jó mozihoz elég két jó színész meg egy életszagú sztori.
Hogyan indíthat el forradalmi változásokat egy huszonegy éves lány halála? Mit jelent ma feministának lenni a Közel-Keleten?
A digitális nomád életforma az utóbbi években népszerűvé vált. Mára kis túlzással egy egész ipar épült rá erre az életmódra. Miben változtatta meg a munkavégzésről vallott korábbi nézeteket? Mennyire tekinthető az Y-generáció vagabund kiszakadási kísérletének a mindennapi mókuskerékből?
Az életmű-összegzésként értékelt Volt egyszer egy… Hollywood az előzetes szerint egy legendás időszakba kalauzol. Eszerint Los Angelesben, 1969 nyarán minden megváltozott. Quentin Tarantino legújabb mozija azonban nem ezt és nem is a Manson-gyilkosságot veszi górcső alá a film.
Izgalmas panelbeszélgetés a Sziget Fesztiválon: az LMBTQ-közösség kultúrában betöltött szerepére keresi a választ Steiner Kristóf, Pusztai Olivér, Waliduda Dániel, Szekeres Dóra, Kász Attila, Csalár Bence és Kanicsár Ádám András.
Polgár Csaba színre vitte Jászberényi Sándor novelláskötetét az Örkény Színház stúdiószínpadán. Hogy mennyire sikerült A lélek legszebb éjszakája: Történet álmatlanságról és őrületről című irodalmi művet megidéznie, cikkünkből kiderül.
A kultúrharcok akkor ütik fel a fejüket, ha egy közösség olyan kérdésekre keresi a választ, hogy honnan jöttünk, hová is tartunk. A kultúrkampf nem választható el a politikumtól. Az izraeli választások és a kultúrharc összefüggéseit vizsgáljuk.
Mats Grorud norvég animátor és rendező a The Towerben a palesztin menekültek szenvedéseit és történelmi sorscsapásait ábrázolja. Grorud a mesefilm-figurák segítségével mutatja be egy család és egy nemzet több mint 70 éves száműzetésének történetét.
Christchurch. Charlottesville. Utøya. Folytathatnánk a sort többek között Párizzsal, Nizzával, Isztambullal és Utrechttel is. Olyan filmek következnek, amelyek a szélsőjobboldali, antiszemita vagy iszlamofób indíttatású terror témájába engednek betekintést.
A tabudöntögető Educational Bookshop példáján keresztül keressük a választ arra, hogy mennyire veszélyesek a papírra vetett gondolatok egy konfliktus-zónában.
Politikai drámák, közel-keleti alkotások, Tarantino legújabb remekműve, európai filmsikerek – listánk 2019 legjobban várt külföldi filmjeiről.
Göndör László a TÁP Színház fiatal színésze és alkotója beszélt nekünk a színház 25. évfordulójára bemutatott első darabjáról a BajuSSról.
Milyen egy konfliktuszóna kellős közepén művészettel harcolni a valóság túlkapásai ellen? A Contextus a jeruzsálemi Museum on the Seam-ben járva kereste és kapta meg minderre és sok minden másra a választ.
Az Inkább boldog ifjúsági regény egy bronx-i meleg fiatal életébe nyújt betekintést. Mit adhat a mű a magyar olvasóknak, a magyar LMBTQ közösségnek? Mit is jelent boldognak lenni? Hartinger Emese válaszolt kérdéseinkre, aki a könyv műfordítójaként úgy látja, “a könyv is segít kicsit tágítani a világlátásukat.”