Hitchcock perfekcionizmusa komoly egészségügyi problémákat okozott a színésznőnek
Ha Novello táviratában meg is nevezték a film rendezőjét, az nem sokat jelenthetett June számára, hiszen a két filmje közül akkor még egyik sem jelent meg. Az A titokzatos lakó (The Lodger), Hitchcock harmadik filmje volt, de a rendező „az első igazi Hitchcock-film”-ként hivatkozott rá.
Maga June is beszámolt Hitchcock módszereiről a The Glass Ladder című életrajzi művében, amely még azelőtt megjelent, hogy a rendező rossz bánásmódja Tippi Hedrennel a Madarak forgatásán napvilágra került.
Csak egy vastálcát kellett felcipelnem a reggeli edényekkel egy hosszú lépcsősoron, de mire Hitch elégedett lett a félelem arckifejezésével és a fények által teremtett árnyékokkal, bizonyára 20-szor tettem meg a túrát, és úgy tűnt, hogy a tálca percről percre nehezebb lett. Abban a kimerítő másfél órában fura, émelyítő fájdalmat éreztem valahol a vakbélhegem környékén, de nem akartam panaszkodni vagy pihenőt kérni, mert a kényes színésznők unalmasak és kellemetlenek, és mindenesetre ez a jelenet befejezte a filmen végzett munkámat.
Heteken belül June a halál ajtaja előtt volt. Egy második műtét után tagadnia kellett azokat a pletykákat, amelyek szerint valószínűleg nem fog többet táncolni. 1926 júliusában Dorsetbe ment felgyógyulni az operáció után. Végül a szóban forgó felvételnek csak a legvége került bele a filmbe.
June Tripp felépült, de sosem tudott sikeres szerepet vállalni többé
June karrierje volt a mérlegen. Rióba hajózott a vőlegényével, ahol felajánlottak neki, majd vissza kellett utasítania egy új színpadi musicalt, a Sunny-t, amely még azon az őszön debütált.
A baj a jobb oldalamon volt, ahol az utolsó műtét során megvágták vagy megsérültek az izmok.
Decemberben azonban Londonban újra táncolt. Néhány éven belül a Broadway-en volt, és átvette a főszerepet a slágernek szánt színdarabban a Polly-ban. Miután a Polly bukás lett, June házasságot kötött egy arisztokratával, Lord Inverclyde-dal, aki távol tartotta őt a showbusinesstől. Válásuk után visszatért a West End rivaldafényébe, de soha nem készített olyan jelentős filmet, mint A titokzatos lakó. Lehet, hogy a dolgok másként alakultak volna, ha Hitchcock nem okozza majdnem a halálát?
Kapcsolódó cikk
Valós történetek, amelyekből aztán horrorfilmet forgattak
A leghírhedtebb sorozatgyilkosok történetére a filmipar előszeretettel lecsap, még Hitchcock is valós személyt idézett meg a Psychóban.