„A Diákváros ügye a kormány egyik legnagyobb árulása”
A Facebookon közvetített eseményen az ellenzéki politikus a kínai Fudan Egyetem budapesti kampuszának létrehozására utalva kijelentette: „amikor igent mondunk a diákvárosra, akkor természetesen nemet mondunk a Fudan-beruházásra is”. Az utóbbi egyik legnagyobb problémája szerinte, hogy kiszorítaná a diákvárost Budapest legértékesebb fejlesztési területéről.
Karácsony Gergely közölte: az ellenzéki előválasztáson az MSZP-Párbeszéd szövetség a főváros 6-os számú választókerületében (Józsefvárosban és Ferencvárosban) Jámbor Andrást, a Szikra Mozgalom jelöltjét támogatja, aki a Fudan elleni tüntetést is szervezte. Ez annak is szól – tette hozzá -, hogy Jámbor András élére állt annak a küzdelemnek, amelyet a civil társadalom indított a diákváros megmentéséért.
A Karácsony-kormány 2022-től az eredeti állapotban építené meg a Diákvárost
Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke is megerősítette, hogy ma Magyarországon több tízezer kollégiumi férőhely hiányzik vidékről és Budapestről is. Ezért, ha a vidékről érkező hallgatók felvételt nyernek egy budapesti főiskolára vagy egyetemre, családjaiknak nagy erőfeszítést kell tenniük a diákok lakhatásának megoldásáért.
Kiemelte, amennyiben megkapják a bizalmat a választóktól 2022-ben, „a Karácsony-kormánynak” átfogó kollégiumfejlesztési programot kell megvalósítania a fővárosban – ennek a legfontosabb eleme a diákváros megépítése – és vidéken egyaránt. A sajtótájékoztatót a diákváros tervezett helyszínéről közvetítették, a háttérben „Szerezzük vissza a diákvárost!” feliratú molinót feszítettek ki.
A kínai fél szerint a magyar költségvetési forrásból a Diákváros helyett Budapest legértékesebb telkén megépülő kínai kommunista magánegyetem a magyarok érdeke is.
Fudan Egyetem-tüntetés: „Orbán Viktor minden képzeletet felülmúló vagyonnal a zsebében fog megbukni”
Több ezren vettek részt a tiltakozáson.