Létezik a különbség a férfiak és a nők között, de nem akkora, mint ahogyan azt sokan hiszik. És természetesen ezek a különbségek nem jogosítanak fel arra, hogy azt mondjuk, hogy az egyik nem jobb, mint a másik.
A legtöbb esetben a nemi előítéletek a nőkkel kapcsolatosak, de a férfiak is szenvednek diszkriminációtól. Az a mondás, hogy „a fiúk nem sírnak”, csak egy példa a toxikus maszkulinitásra – egy olyan szabályrendszerre a férfiak számára, amelyek folyamatosan akadályozzák őket abban, hogy teljes életet éljenek.

Bright Side összegyűjtött pontosan mi a baj a mérgező férfiassággal, és a pontokat a Renaissance Youth Leaders Forum fotóprojektjének képeivel illusztrálta, melynek célja a nemi sztereotípiák felszámolása.

Az a vágy, hogy „igazi férfi” legyél, gyakran kockázatvállalást, uralkodást és érzelmek és érzések soha ki nem mutatását jelenti. Mivel ezeket a társadalom a gyengeség jeleinek tekinti, mind a férfiakat, mind a szeretteikat bántják vele. 

Azok, akik osztják a férfiassággal kapcsolatos hagyományos hiedelmeket, nehezebben tudnak bizalmi kapcsolatot fenntartani házastársaikkal és gyermekeikkel. 

És képtelenségük arra, hogy mindig a legjobbak legyenek, mentális egészségügyi problémákhoz, például depresszióhoz és stresszhez vezet.

Az ilyen férfiak inkább figyelmen kívül hagyják saját testük jelzéseit, és elviselik a fájdalmat, figyelmen kívül hagyva az orvost. Ez oda vezet, hogy egy férfi élettartama átlagosan rövidebb, mint egy nőé.

Ennek ellenére sokan kedvezőnek találják az alfahím imázsát, nemtől függetlenül.
Ezt már gyerekkorban beleverjük a kicsikbe – ha egy férfi azt mondja a gyermekének, hogy szereti őt, vagy elsírja magát egy megható filmen, akkor azt hallhatja, hogy „lányként viselkedik”.
Azok, akik nyíltan kifejezik érzéseiket és érzelmeiket, nevetségessé válással, sőt megvetéssel szembesülnek. És dönteniük kell: vagy „kemény fickó” maszkot viselnek, vagy „nem lesznek férfiak”.

Mégis, a hagyományos nemi szerepek, amelyek a férfit harcias győztesnek és családfőnek, valamint a nőket gyengéd és törékeny, védelemre szorulónak titulálják, fokozatosan elavulnak. 

A férfiak továbbra is úgy érzik, hogy nem a társadalmi normák nyomására, hanem saját döntésük alapján hozhatnak döntéseket.
Vannak országok, ahol az állam ösztönzi a sztereotip szerepek elvetését, mint például Svédországban és Norvégiában, ahol 3-18 hónap szülési szabadságot kell kivennie az apáknak is.
A férfiak világszerte felismerték, hogy ez a változás ideje, és egyre több támogatást találnak. Például egyre népszerűbbek a férfivacsorapartik, ahol olyan témákról beszélgethetnek, amelyeket általában elkerülnek, még közeli barátaikkal is.
A „The Campaign Against Living Miserably” című brit projekt arra tanítja őket, hogy pszichológiai segítséget kérjenek. A ManKind Project férfi közösségének pszichológusai és önkéntesei segítenek nekik megérteni agressziójuk okát, felismerni érzelmeikat és kifejezni érzéseiket. Az Amerikai Pszichológiai Társaság pedig iránymutatásokat adott ki a fiúkkal és férfiakkal foglalkozó pszichológusok számára, hogy segítse őket a férfiasság új, egészséges formáinak kialakításában.
Ennek az új férfiasságnak a lényege az a felfogás, hogy minden diszkrimináció elfogadhatatlan.
Mindannyian megtapasztalunk érzéseket és vágyainkat, és senkit sem lehet korlátozni abban, hogy ezeket kifejezze. Minden mással szembeni előítéletnek a múltban kell maradnia.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

idojaras elorejelzes 2024 aprilis sarkvideki hideg

Érkezik az év hidegfrontja, hó is eshet

Sarkvidéki hideg zúdul az afrikai melegre, jövő hétfőről keddre helyenként 25 fokot zuhanhat a hőmérséklet, és komoly viharok alakulhatnak ki, a hegyekben havazás sem kizárt.

nyugdijkorhatar 2024 nyugdij nyugdijas nyugdij utalas 2024

Tényleg csak 70 évesen mehetünk nyugdíjba? Itt a nyugdíjszakártő válasza

A világ egyik nagy vagyonkezelő cége arra figyelmeztette a munkavállalókat, hogy ne számítsanak arra, hogy kényelmesen nyugdíjba tudnak vonulni a hatvanas éveikben, hanem meg kell emelni a nyugdíjkorhatárt akár 70 évre, mert az emberek sokkal tovább élnek, mint korábban, és kevesebb fiatal kép be a munkaerőpiacra.