Hátborzongató: Szaúd-Arábia „12 embert lefejezett”, miközben a világbajnokságra irányítják a figyelmet
A koronaherceg eredetileg azt ígérte, hogy korlátozza az ilyen büntetéseket.
A koronaherceg eredetileg azt ígérte, hogy korlátozza az ilyen büntetéseket.
A közel-keleti ország kormánya mindent megtesz, hogy az UNESCO kedvében járjon.
2018-ban nem lett élhetőbb hely a világ. #metoo, populizmus, személyiségi jogok sérelme, antiszemitizmus, stb. Összegyűjtöttük a tavalyi esztendő 10 legmeghökkentőbb sztoriját, melyet részben az internet kiszámíthatatlan népe, részben a világsajtó kapott fel.
A feminizmus és emancipáció korában Szaúd-Arábiában kizárólag a férfiak dominanciáját ismerik el. Hissa Hilal életét kockáztatva hívja fel a figyelmet a nők elnyomására a burka mögül.
2011 óta a Miu Miu Women’s Tales sorozata kiváló lehetőséget kínál a nő rendezőknek, hogy elmeséljék saját történeteiket. Az olasz márka legújabb kisfilmjének egy Szaúd-Arábiai esküvő a színhelye, rendezője pedig Haifaa Al-Mansour.
Szeretnél szervezni egy divatbemutatót, de épp egybe esik a Ramadánnal, így nők szóba sem jöhetnek. Mit csinálsz ilyenkor Szaúd-Arábiában? Hát, alkalmazunk drónokat, akik lebegve viselik a kollekciókat. Bizarr, annyi szent!
Szaúd-Arábia a ’80-as évek elején betiltotta a mozikat vallásos csoportok nyomására, akik a szórakozás minden olyan közösségi formáját korlátozni akarták, ahol a férfiak nőkkel érintkezhetnek. A kormány most végül feloldotta az évtizedek óta fennálló tilalmat.
A világ első robot lakója, Sophia, már Szaúd-Arábia hivatalos polgára. Sophia the Robotot a Hanson Robotics tervezte azzal a céllal, hogy a mesterséges intelligencia úttörője legyen.