Enyedi Ildikó új filmjének vetítését is feszült figyelemmel követték
A cannes-i Fesztiválpalota 2300 férőhelyes Lumiere nagytermében telt ház előtt mutatták be Enyedi Ildikó új, A feleségem története című filmjét, amely 23 művel verseng az Arany Pálmáért.
A cannes-i fesztivál hagyományainak megfelelően a világpremier előtt A feleségem története alkotói fotósok sorfala előtt vonultak fel a vörös szőnyegen, ahol Pierre Lescure, a fesztivál elnöke és Thierry Frémaux művészeti igazgató köszöntötte őket. A teremben a már helyüket elfoglaló nézők állva köszöntötték Enyedi Ildikót és filmje külföldi színészeit, többek között a holland Gijs Nabert, a francia Louis Garrelt, az olasz Sergio Rubinit és a svájci Luna Wedlert, valamint a magyar stábot.
A film francia női főszereplője, Léa Seydoux azonban nem tudott részt venni a díszbemutatón, miután a közelmúltban koronavírussal diagnosztizálták. Bár tünetmentes, a második negatív tesztjéig karanténban van Párizsban.
A feszült figyelemben zajló vetítés végén a nézők több mint öt percig állva, tapsolva köszöntötték az alkotókat, akik szintén felállva hálálták meg a meleg fogadtatást.
Így tapsolták meg Enyedi Ildikó új filmjét, A feleségem történetét Cannes-ban!
A feleségem története - Enyedi Ildikó új filmje a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál versenyében mutatkozott be, a filmet vastaps kísérte.Magyarországi premie...
Enyedi Ildikó pályafutásában meghatározó szerepe van a cannes-i fesztiválnak, ahol legelső filmje, Az én XX. századom – amelyet az Un certain regard (Egy bizonyos nézőpont) elnevezésű válogatásban mutattak be – 1989-ben elnyerte a legjobb első filmnek járó Arany Kamerát. A versenyprogramba viszont most először kapott meghívást a magyar rendezőnő. Az Arany Pálma-díj kiosztása és a záróünnepség szombaton lesz Cannes-ban.
Ősszel kerülhet moziba A feleségem története
A féltékenység és a szerelmi kétkedés természetrajzát bemutató, csaknem háromórás, nagyszabású, kosztümös, angol nyelvű film Füst Milán több mint húsz nyelvre lefordított, irodalmi Nobel-díjra jelölt A feleségem története című regényének adaptációja. A Budapesten, Fóton, Hamburgban és Máltán forgatott alkotásban Störr kapitányt Gijs Naber holland színész alakítja, feleségét, Lizzyt pedig Léa Seydoux francia színésznő. A többi szerepben Louis Garrel, Josef Hader, Ulrich Matthes, Udo Samel, Jasmine Trinca és Luna Wedler, a magyar színészek közül pedig Funtek Sándor, Rujder Vivien és Hajduk Károly látható.
Enyedi Ildikó új filmjének főszereplője, Léa Seydoux szerint megrendítő Füst Milán regénye
Füst Milán egy labirintusszerű, sokszínű világot épített fel a regényben, ezt is szeretnék visszaadni a filmben.
Kapcsolódó cikk
A magyar Inforg-M&M Film – Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Muhi András –, a német Komplizen Film (Jonas Dornbach), az olasz Palosanto Film (Flaminio Zadra) és a francia Pyramide Productions (Stéphane Parthenay) koprodukciójában készült alkotás forgatókönyvét Enyedi Ildikó írta, az operatőr Rév Marcell, a vágó Szalai Károly, a látványtervező Láng Imola, a jelmeztervező Flesch Andrea, a VFX supervisor Klingl Béla, a zeneszerző Balázs Ádám.
A feleségem története (12E) Enyedi Ildikó új filmje szeptember 23-tól a mozikban!
Störr Jakab holland teherhajó kapitány egy nap egy kávézóban ülve fogadást köt, hogy elveszi feleségül az első nőt, aki belép. És besétál Lizzy...Az Arany Me...
Enyedi új filmjének gyártását a Nemzeti Filmintézet 1,15 milliárd forinttal támogatta, az alkotás a német–francia Arte, az olasz RAI, az RTL Klub, az Eurimages és a Kreatív Európa Média közreműködésével készült. A film a tervek szerint ősszel kerül a magyar mozikba, a Mozinet forgalmazásában.
Gijs Naber: Füst Milán regénye az élet nagy kérdéseit veti fel
A feleségem történetét 2020 végén láthatják majd a nézők a magyar mozikban.