A nyugdíjas éveink során számos kihívással kell majd szembenéznünk. Idős korunkra már több lesz az egészségügyi problémánk, de nem szabad mindig csak a negatívumokra koncentrálni!
Amikor kilépünk a munka világából, tetemes mennyiségű szabadidőt nyerünk, és kizárólag rajtunk múlik, hogy mit tudunk kezdeni vele. Ez persze múlik azon is, hogy milyen testi-szellemi állapotban vagyunk, hogy mekkora kreativitással büszkélkedhetünk, és természetesen azon is, hogy mit engedhetünk meg magunknak anyagilag. Ez utóbbira tudunk készülni például a nyugdíjbiztosítással is.

Kinek érdemes nyugdíjbiztosítást kötnie?

Tulajdonképpen bárkinek, akinek van még hátra legalább 5 év a nyugdíjba vonulásáig, és szeretné kisebb-nagyobb összeggel támogatni a saját jövőjét, hiszen a nyugdíj összege várhatóan mindenkinek kevesebb lesz, mint a már jól megszokott fizetése.

Te elkezdtél már takarékoskodni a nyugdíjas éveidre? Köss mihamarabb nyugdíjbiztosítást, hogy ne kelljen attól tartanod, a nyugdíjas évek csak az unalmas nélkülözésről fognak szólni!

Hogyan épül fel jelenleg a nyugdíjrendszerünk?

Ma Magyarországon a nyugdíjrendszer 3 pillérből áll, és be kell látni, hogy nem mindegyik egyformán stabil.

Az első pillért az aktív korú, dolgozó munkások béréből levont összeg adja. Ez egy korábban kifejezetten jól működő struktúra volt, de mára nagyon eltolódott az egyensúly, és azt kell, hogy mondjuk, hogy lényegesen kevesebben vannak azok, akiknek a béréből befizetésekre lehet számítani, mint azok, akiknek nyugdíjat kell osztani. Ráadásul az előrejelzések szerint ez az arány nem fog a közeljövőben sem nagymértékben változni, sokkal inkább az látszik, hogy markánsabbak lesznek az eltérések. Márpedig ilyen arányok mellett nagyon nehéz kivitelezni ezt a nyugdíjazási formát.

A második pillért a magánnyugdíjpénztárak adták volna, de a sokak által jól ismert 2011-es államosítás során szinte teljesen ellehetetlenítették és leépítették ezt az ágat, így nagyon kevesen maradtak, akik az állami nyugdíjukat magánnyugdíjpénztári tagsággal egészítenék ki.

A harmadik pillért pedig a nyugdíjbiztosítás, a nyugdíj előtakarékossági számla (NYESZ) és az önkéntes nyugdíjpénztár adja. Ezekben szintén havi rendszerességgel érdemes gyarapítani a megtakarításunkat, de a portfóliók kezelésével mindenképpen tanácsos szakembert megbízni.

Milyen portfólióba érdemes fektetni a pénzt?

Tulajdonképpen nagyban függ attól is, hogy várhatóan hány éved van még hátra a nyugdíjig. Amennyiben rövid időn belül eléred a nyugdíjas kort, akkor nem tanácsos a kockázatosabb befektetések közül válogatni, inkább a konzervatívabb portfóliókat érdemes számításba venni.

Ezzel szemben, ha 20-25 éved van még várhatóan a nyugdíjazásodig, akkor nyugodtan fektetheted a pénzed a kockázatosabb portfóliók egyikébe is.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

kertesotthonbolt.hu - 2024 július - Cikk 2

Így segíthetjük az állatokat a rekkenő hőségben

A kánikula nemcsak az embereket, hanem az állatokat is megviseli. Bizonyos szempontból ráadásul az állatok sokkal védtelenebbek, hiszen a lehetőségeik jóval korlátozottabbak arra, hogy védekezzenek a forrósággal szemben.

goballoon.hu - 2024 július - LinkMarketing - 6

Felkészülés a hőlégballonos repülésre

Ma már nem úgy készülünk egy hőlégballonos sétarepülésre, mint a 2019-ben megjelent “A hőlégballon” című film szereplői, akik az NDK-ból próbáltak megszökni egy ilyen légijárművel.

https-www.mphshop.hu - 2024 június - Cikk1

Összhangban a hatékony működésért

A hidraulikus rendszerek hatékony működéséhez tökéletes harmónia és összhang szükséges. Akárcsak egy zenekar esetében, hiába játszik szinte mindenki tökéletesen a hangszerén, elég egyetlen hamisan zenélő tag, és az összhatás máris elmarad a kívánttól.

httpsrsablak.hu - 2024 június - Cikk4

A megfelelő konyhaablak kiválasztása

Az amerikai filmekben gyakran találkozhatunk hatalmas nyílászárókkal, amelyek annyi fényt engednek be, hogy az egész helyiségben tökéletes lesz a megvilágítás.

https-__innovatox.hu_ - 2024 június - Cikk2

Biocid engedélyeztetés szakszerűen, 7 lépésben

Mivel egy komplex folyamatról van szó, rengeteg a hibázási lehetőség, éppen ezért érdemes alaposan felkészülni, beleértve a jogszabályi háttér megismerését, a rendelet értelmezését, illetve azt a 7 lépést, amellyel végigvihető az engedélyeztetés.