Hiába van tehát számos nyitott pozíció a https://szekszardallas.hu/allasok/oktatas-forditas-tolmacsolas oldalán, ha ezeket nem tudjuk megmutatni az intézményvezetőknek, akkor nagy valószínűséggel nem lesz sikeres a pályázatunk.
Az önéletrajzon keresztül azonban ez elég nagy kihívást jelent, mivel ez a dokumentum ugyan megmutatja a szakmai hátterünket, az előéletünket és a tanulmányainkat is, de mindezt vázlatosan teszi. Ezért is lesz szükség egy jól megírt motivációs levélre, amelynek a segítségével olyan oldalunkat mutathatjuk meg az iskola vezetőjének, amit másképpen nem látna.
Milyen hosszú legyen?
Ami pedig a felépítését illeti
Fontos, hogy könnyen olvasható és áttekinthető legyen. Ezért érdemes minimum 4-5 bekezdésre tagolni.
Az elsőben mutatkozzunk be, írjunk a jelentkezés módjáról, illetve arról, hogy hol akadtunk rá erre a lehetőségre. Aztán a következő bekezdésekben foglaljuk össze röviden az önéletrajzunk tartalmát – a szakmai tapasztalatokat, eredményeket és tanulmányokat –, illetve mutassuk be a motivációnkat és azt, hogy milyen értéket tudnánk nyújtani a cégnek!
Zárásként pedig emeljük ki a személyes tulajdonságainkat és értékeinket, és zárjuk le a mondandónkat a megfelelő elköszönéssel!
Végül jöjjön néhány tanács a tartalmi részhez!
Rendkívül nehéz feladat 2-3 bekezdésben bemutatni a karrierünket, az eredményeinket, a tanulmányainkat és a képességeinket, de nem is lehetetlen.
Íme, nagyszerű példa rá: “ Az ELTE Tanárképzőjén kiváló eredménnyel végeztem, a szakmai gyakorlatomat pedig ezt követően az Ady Endre Általános Iskola és Pesterzsébeti Pedagógiai Intézetnél töltöttem, ahol matematikát és fizikát oktattam a 6-7. osztályos tanulóknak.
Ez a tapasztalat pedig nagyban hozzásegített a rugalmas és asszertív kommunikációs készség megszerzéséhez, amely véleményem szerint elengedhetetlen a tanári pályán, hiszen a tudás átadása a szakma egyik része, a másik inkább az a képesség, hogy érdekessé váljon a tananyag általunk.”
A mondandónkat pedig érdemes az alábbi mondattal lezárni: “jelenleg pedig olyan munkahelyet keresek, ahol kisebb osztályokkal van lehetőségem dolgozni és a kreatívabb szemléletet képviselni, amely véleményem szerint az Önök iskolája esetében maximálisan teljesül”. Ezzel ugyanis megmutathatjuk az iskola vezetője számára, hogy tisztában vagyunk az intézmény szemléletével, víziójával és hitrendszerével, és mindez tökéletesen egybevág azzal, amit mi is képviselünk.