Sombra, 1999
A 2021 áprilisában megjelenő Mona Kuhn: Works című könyvén keresztül a fotográfus bemutatja a test dokumentálásának különféle megközelítését – írja a The Guardian. A kötetet a Thames & Hudson gondozta.
Mirage II, 2012
Mona Kuhn 1969-ben született Brazíliában, de életének nagy részében San Francisco és Hamburg között ingázik. Fotográfiáin az élességgel, a színekkel és a tónusokkal játszik mesterien.
Doppelgänger, 2009
Munkássága alapvetően a szellemi kapcsolatra és szolidaritásra való vágyakozásunkra reflektál. Munkamódszere szokatlan, mivel szoros kapcsolatokat alakít ki modelljeivel, ami figyelemre méltó intimitást eredményez a fotókon. Az emberi testet természetes állapotában mutatja be, miközben egyidejűleg újraértelmezi az aktot mint kortárs művészeti kánont.
Portrait 30, 2011
12 évesen kezdett fotókat készíteni, amikor a szüleitől egy Kodak fényképezőgépet kapott születésnapjára.
AD6387, 2014
Unokatestvérek és nagyszülők nélkül nőttem fel. Tehát azt hiszem, gyerekkorom óta mindig is volt belső igényem a kötődésre vagy kis család létrehozására. Ha megnézem az összes sorozatomat, úgy gondolom, az általam lefényképezett alakok mind a kiterjesztett családommá váltak. Így bánok velük
– nyilatkozta Mona Kuhn a My Gobe magazinnak.
Philipp II, 1997
1992-ben költözött az Egyesült Államokba, ahol az Ohio Állami Egyetemen tanult, majd a San Franciscóban folytatta a művészeti tanulmányait. Munkáira Lucian Freud, Bill Viola és Mário Cravo Neto volt nagy hatással.
Irene and Thomas, 2001
Kuhn saját bevallása szerint azért az aktot helyezte művei középpontjába, mert időtlen kánont képvisel. Ezen felül foglalkoztatta a test mint lakóhely kérdése is. Korai munkássága a test fekete-fehér részleteire összpontosított.
Donna, 2009
A művészeti fotózáson túl Kuhn kiterjesztette karrierjét a divatfotózás és a szerkesztői munka irányába is. Dolgozott már együtt a Chanellel és a Diorral is. Kurátorként is elismert. 1998 óta független kutató a Los Angeles-i Getty Kutatóintézetben.